Mistrzostwa Polski w LabView

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
laradek
Posty: 47
Rejestracja: 06 kwie 2013 18:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: laradek »

Gratulacje dla najszybszego programisty LabView w Polsce Piotra Demskiego! :)
Jedno z zadań rozwiązał chyba w 20 sekund!

PS. kurczę, zabrakło mi jednej odpowiedzi do clad :)
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: bogdani »

Ja również podpinam się pod gratulacje.
Robi wrażenie :-)
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Paul Dirac
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2013 21:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: Paul Dirac »

Maja niektórzy łeb, to trzeba przyznać :D.
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: Jamal79 »

Gratki
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: TMa »

Dopnę się do gratulacji. Kolega Piotr zdecydowanie ponad konkurencją. Widziałem Darren Nattinger'a w akcji i muszę przyznać że mocno gonimy programistyczny świat LV.
Awatar użytkownika
n_dakota
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2011 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2018
Lokalizacja: Budapeszt

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: n_dakota »

A ja oprócz gratulacji dla Piotrka, chciałbym jeszcze pogratulować Panu Tomkowi (TMa :D ) zajęcia 3ciego miejsca w zmaganiach profesjonalistów! :)

Pełna lista zwycięzców:
http://mistrzostwa-labview.pl/home/aktu ... akonczony/
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: PiDi »

Dziękuję wszystkim i ze swojej strony składam gratulacje wszystkim uczestnikom obu konkurencji :ymhug: A jak jeszcze będzie możliwość skorzystania w pełni choćby ze skrótów do quick dropa, to za rok będzie decydował fotofinisz :D
laradek pisze: Jedno z zadań rozwiązał chyba w 20 sekund!
Tajemnicą autorów zadań pozostaje, czy wiedzieli, że tak się dało wygenerować tę tablicę... :D
bogdani pisze: Robi wrażenie :-)
Cieszę się, że to mówisz :D :D :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 800
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: smiga »

Jedno chciałem dodać, oprócz zasłużonych gratulacji, młodzież dzisiaj wymiata! Dwóch studentów, fakt, że na co dzień również pracujących w LabVIEW, wygrało zmagania i studenckie, i profesjonalistów. Każde zadanie ograniczone było do 5 min, a to świadczy o ogromnej praktyce tych osób w "pisaniu" (czyli rysowaniu ;) ) kodu.
Wniosek jest prosty - stawiajmy na młodzież. :-)

Przy okazji zapytam, może wrzuci ktoś treść tych zadań, które były na mistrzostwach? - niech każdy, sam dla siebie, się sprawdzi :-ss
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: TMa »

PiDi pisze:A jak jeszcze będzie możliwość skorzystania w pełni choćby ze skrótów do quick dropa
Jestem tego samego zdania i pójdę jeszcze dalej. Dlaczego nie można korzystać z własnych maszyn. Każdy z nas na swoją modłę podrasowuje sobie swojego PC, lapka, Mac'a czy bóg wie co jeszcze. Nie chodzi tylko o skróty i ustawienia środowiska, które można ustawić w 2-3 min, ale również całą gamę skryptów-podprogramików (b czesto własnego autorstwa), które w najzwyczajnieszy sposób przyspieszają programowanie. A właśnie o to chodzi! Szybkość programowania to szybkość przekazania maszynie czego chce człowiek. Gdy maszyna jest słaba (czyt. źle skonfigurowana) to człowiek sam nie da rady... wystarczy, bo za mocno się rozkręcam :-o
smiga pisze:Przy okazji zapytam, może wrzuci ktoś treść tych zadań, które były na mistrzostwach? - niech każdy, sam dla siebie, się sprawdzi
Jestem za. Nie wiem czy nie byłoby to przesadą - ale dla każdego z zadań (było ich 6) powinien powstać osobny wątek. Każdy mógłby wrzucić swoje rozwiązanie/czas i podejrzeć/porównać rozwiązania innych.
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: czab »

Obrazek
milten
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2011 20:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: milten »

TMa pisze:
PiDi pisze:A jak jeszcze będzie możliwość skorzystania w pełni choćby ze skrótów do quick dropa
Jestem tego samego zdania i pójdę jeszcze dalej. Dlaczego nie można korzystać z własnych maszyn. Każdy z nas na swoją modłę podrasowuje sobie swojego PC, lapka, Mac'a czy bóg wie co jeszcze. Nie chodzi tylko o skróty i ustawienia środowiska, które można ustawić w 2-3 min, ale również całą gamę skryptów-podprogramików (b czesto własnego autorstwa), które w najzwyczajnieszy sposób przyspieszają programowanie. A właśnie o to chodzi! Szybkość programowania to szybkość przekazania maszynie czego chce człowiek. Gdy maszyna jest słaba (czyt. źle skonfigurowana) to człowiek sam nie da rady... wystarczy, bo za mocno się rozkręcam :-o
Co do skrótów Quick Dropa i podstawowej konfiguracji LabVIEW, to zdecydowanie tak.
Co do własnych skryptów, to nie za bardzo, bo w mistrzostwach nie chodziło o wybranie programisty, który umie pisać własne skrypty, ale o szybkość pisania kodu (przynajmniej ja to tak odbieram). Też swoją drogą jaki skrypt przyspieszył by pisanie tych programów?
Co do własnego sprzętu, to zdecydowanie nie. Lepsza maszyna (dysk SSD, szybszy procesor, więcej RAM-u) może przyśpieszyć napisanie twojego kodu, co nie będzie miało związku z twoją szybkością pisania.
Obrazek
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: TMa »

Dziś wpadłem na japoński odpowiednik Mistrzostw. Niezły rozmach! :ymblushing:
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Mistrzostwa Polski w LabView

Post autor: bogdani »

No faktycznie salę mieli większą :-)
Za to u nas więcej dziewczyn było :-D
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ