wylaczenie klawiatury & myszy

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

wylaczenie klawiatury & myszy

Post autor: Sjebek »

Jak zrobic aby program po wlaczeniu blokowal dostep do klawiatury i myszy (tzn aby system nie reagowal na te urzadzenia do czasu wydania odpowiedniego rozkazu)
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

witam!!

Jaką akcją więc chcesz sterować końcem wykonania programu jeśli nie z klawiatury ani myszy ??
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: bogdani »

Można czekać na znak z sieci lub określoną wartość pomiarów.

Wydaje mi się blokowanie może być trudne, można spróbować pobawic się wygaszaczem ekranu i hasłem.
W innym wypadku musiałbyś przejąć obsługę przerwań, co w systemach NT/2000/XP/2003 może się okazać niemożliwe.
Wydaje mi się niemożliwe zrobienie tego pod LabVIEW. Trzebaby skorzystać z innego języka i ewentualnie włączyć to do LabVIEW.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

Dokladnie program czeka na kod z sieci, niestety nadal nie wiem jak zablokowac klawiature, jak ktos ma jakis pomysl to z checia wyslucham
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

OKI dalem rade blokuje pieknie klawiature :D Z odblokowaniem tez nie ma problemu
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: bogdani »

No to może podzielisz się z nami swoim rozwiązaniem.
Komuś się może przydać i skorzysta. :D
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

Odwolanie do biblioteki systemowej user32.dll a funkcja sie nazywa BlockInput
parametr to logiczne true lub false
Niestety odblokowuje sie po wcisnieciu CTRL+ALT+DELETE ale jezeli powtarzamy wywolanie dostatecznie szybko to uzytkownik i tak nic nie zrobi :D
th3v
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00
Kontakt:

Post autor: th3v »

[quote="Sjebek"] Niestety odblokowuje sie po wcisnieciu CTRL+ALT+DELETE ale jezeli powtarzamy wywolanie dostatecznie szybko to uzytkownik i tak nic nie zrobi :D[/quote]
I na to tez jest rada. Przyklady z ni.com. (nie testowalem:)) Przyklad 1 - win98 Przyklad 2 - win2k
Pozdrawiam, th3v
Sjebek
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Sjebek »

Niestety to co podales blokuje tylko funkcje takie jak ALT+TAB CTRL+ESC i samo ESC poprostu rozne kombinacje ALT CTRL i ESC ale ALT CTRL DELETE nie blokuje. Z tego co sie orientuje to nie da sie zablokowa ALT CTRL DELETE
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Blokada

Post autor: bogdani »

Wydaje mi się że się da to zablokować, ale nie na chwilę.

Blokuje się to przez odpowiedni wpis do rejestru i to chyba tylko dla systemów 9x. W systemach NT nie da się zablokować. To jak wiadomo pociąga za sobą konieczność zrestartowania komputera, więc nie jest wygodnym rozwiązaniem.

Może to rozwiązanie zaproponowane przez na liście dyskusyjnej będzie dla ciebie dobre: http://exchange.ni.com/servlet/ProcessR ... EW+General

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ