Wybór wyświetlanych wykresów.

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Dide
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013 13:07
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Wybór wyświetlanych wykresów.

Post autor: Dide »

W pliku tdms mam zapisane dane z 4-kanałowej karty pomiarowej. Chciałem stworzyć VI, który pozwoli mi za pomocą przycisków wybrać, które kanały są aktualnie wyświetlane, ale napotkałem na pewien problem.

Cztery przyciski sterują zawartością wektora - czy dana pozycja będzie pusta czy znajdzie się na niej numer kanału, który ma zostać wyświetlony. Program generuje np. takie wektory: [] [] [3] [], [1] [] [] [], [] [2] [3] [], [1] [2] [] [4]. I tu pojawia się problem ponieważ "Waveform Graph" nadaje kolory kanałom w zależności od ich kolejności w wektorze. Co za tym idzie po przełączeniu z [] [] [3] [] na [] [2] [3] [] (czyli włączeniu kolejnego kanału do wyświetlania) kanał 3 zmieni kolor z białego na czerwony, a kanał 2 będzie rysowany na biało. Zmiana kolorów oczywiście wpływa źle na czytelność wykresu.
Wiem, że problem wynika z tego że liczby w wektorze zastępuje pustymi znakami, nie byłem jednak w stanie wymyślić innego sposobu, aby włączać i wyłączać kanały na wykresie.

Czy da się konkretnym kanałom przypisać stały kolor wyświetlania?
Ewentualnie szukam wskazówki jak w inny sposób zbudować taki program?
Załączniki
Odczyt.zip
(732.92 KiB) Pobrany 477 razy
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Wybór wyświetlanych wykresów.

Post autor: Jamal79 »

Pewnie ze sie da :)

Sam wlasnie robie podobny program. Ja niemoge sciagaz skompresowanych plikow. Ochrona systemowa. jak mozesz wrzuc snipeta.

Ale powinno pomoc jakbys zrobil obsloge tablicy przed podaniem ja na wykres. Tzn przygotuj tak dane aby mialy pozadana forme.
Zmiana kolorow: na panelu ppm na grafie i zmien widoczne elementy tak aby pokazywaly "plot legend"..
Ostatnio zmieniony 07 mar 2013 11:46 przez Jamal79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Wybór wyświetlanych wykresów.

Post autor: Mikrobi »

Dide pisze: Czy da się konkretnym kanałom przypisać stały kolor wyświetlania?
Tak. Należy okkreślić do którego wykresu się odnosisz: prawy klawisz myszy:
Create>>PropertyNode>>ActivePlot
Potem podać dla niego kolor:
Create>>PropertyNode>>Plot>>PlotColor

Z kolei konkretny wykres może być widoczny lub nie:
Create>>PropertyNode>>Plot>>Visible
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybór wyświetlanych wykresów.

Post autor: PiDi »

Jeśli tych danych nie ma jakiś kosmicznych ilości (i tak zakładasz, że można wyświetlić wszystkie kanały naraz), to wystarczy je wszystkie hurtem wrzucić na wykres i skorzystać z legendy wykresu. Prawy klik na niej i wybierz "Plot Visibility Checkbox".
Załączniki
Odczyt.vi
(15.74 KiB) Pobrany 455 razy
plotvisibility.png
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Dide
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013 13:07
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Wybór wyświetlanych wykresów.

Post autor: Dide »

Dzięki wielkie! :)
ODPOWIEDZ