Labview, AVR, ARM, FPGA

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
sephiroth69
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2013 15:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Labview, AVR, ARM, FPGA

Post autor: sephiroth69 »

Witam,

szukałem na forum i w innych źródłach internetu jednak nie mam konkretnej odpowiedzi na me pytanie, a oto i ono. Mianowicie czy można budować własne urządzenia oparte na mikrokontrolerach bądź układach FPGA i po przez RS232 komunikować się z programem w Labview czy trzeba kupować płytki dedykowane do Labview ?? Widziałem jakieś projekty oparte na mikrokontrolerach ale nic konkretnego nie mogę znaleźć.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Labview, AVR, ARM, FPGA

Post autor: bogdani »

Witaj na forum

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie.
Chcesz budować urządzenia na FMGA/mikrokontrolerach i za pomocą interfejsu np. RS232 komunikować się z aplikacją stworzoną w LabVIEW?
Jeśli dobrze zrozumiałem to można. Dla LabVIEW bez róznicy jest co jest po drugiej stronie pod warunkiem, że można się z tym czymś dogadać czy to za pomocą linii cyfrowych, czy też konkretnego interfejsu RS232, Eth czy jakikolwiek inny, warunek: znasz protokół komunikacyjny i możesz go zaimplementować.

Czy dla ciebie jest również istotne aby na te urządzenia również pisać kod w LabVIEW?
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
sephiroth69
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2013 15:30
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Labview, AVR, ARM, FPGA

Post autor: sephiroth69 »

Na początku dzięki za rozwianie mych wątpliwości :) . W zasadzie to myślałem nad tym żeby oprogramować mikrokontrolera w C/C++ bądź HDL i po przez RS dogadywać się z programem w Labview, który to miał by sterować jakimś procesem symulowanym w Labview bądź jakimś urządzeniem podłączonym do drugiego COM'a. Jednak ostatnio ktoś zasugerował mi żebym pominął komputer i bezpośrednio sterował urządzeniami, i tutaj moje pytanie następne w jaki sposób programuje się mikrokontrolery w Labview, inaczej jak wygląda proces programowania i co jest potrzebne??
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Labview, AVR, ARM, FPGA

Post autor: bogdani »

Jest coś takiego jak LabVIEW Embedded.
Polega to na tym, iż piszesz kod w LabVIEW, następnie kompilator go kompiluje i wypuszcza na zewnątrz kod ANSI C, który później może już być skompilowany na mikrokontroler za pomocą dostępnych dla niego kompilatorów. Jest kilka gotowców, które to robią automatycznie ARM, Arduino, itd. - poszukaj na stronach NI.

Co do FPGA - to możesz użyć LabVIEW FPGA - ale jeśli chodzi o sprzęt to do wykorzystania jest tylko platforma dostarczana przez NI sbRIO, cRIO, FlexRIO, R-seriesCard.

Wszystko zależy co dokładnie chcesz zrobić, bo może to strzelanie z armaty...
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Labview, AVR, ARM, FPGA

Post autor: TMa »

bogdani pisze:Co do FPGA - to możesz użyć LabVIEW FPGA - ale jeśli chodzi o sprzęt to do wykorzystania jest tylko platforma dostarczana przez NI sbRIO, cRIO, FlexRIO, R-seriesCard.
Nie jest to do końca prawda - Spartan-3E Starter Kit jest też w pełni rekonfigurowalny.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Labview, AVR, ARM, FPGA

Post autor: Mikrobi »

Spartan 3E XUP, precyzyjniej: to dedykowana wersja LabVIEW FPGA na licencji akademickiej, dla konkretnej platformy sprzętowej, zatem te nie to rozwiązanie.
Podobnie wygląda sprawa z Digital Electronics FPGA Board: tez Spartan3E, jednak tez dla konkretnego rozwiązania sprzętowego platformy pod ELVISa.
Oba rozwiązania z założeniem wykorzystania kodu generowanego przez LabVIEW na konkretnej platformie sprzętowej.
LabVIEW Embedded for Blackfin zarzucone przez NI w roku 2009 operowało na Visual Studio C++: doskonała platforma sprzętowa procesorów dwurdzeniowych: RISC + DSP z doskonałym zarządzaniem energią.
NI milczy o powodach rozwodu z tym dzieckiem Analog Devices, a bardzo szkoda bo to rozwiązanie najbliższe temu o co pytasz sephiroth69.

Pytanie pierwsze: jaki program jest realizowany na kontrolerze? dobrze sprawdzają się Arduino w rozwiązaniach z interfejsem Ethernetowym, podobne STM32F4 z postawionym systemem FreeRTOS i zaimplementowaną obsługą interfejsu UART czy USART.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
alicerobert
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2013 11:42
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2

Labview, AVR, ARM, FPGA

Post autor: alicerobert »

Dziękuję ... Lubię to forum bardzo, bo jest bardzo pouczające ... :ymparty:
ODPOWIEDZ