Prosze o pomoc odnośnie programu w LabVIEW i karty NI 6009

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Reigs
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2013 14:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Prosze o pomoc odnośnie programu w LabVIEW i karty NI 6009

Post autor: Reigs »

Musze napisac program w środowisku LabVIEW, który za pośrednictwem karty pomiarowej ni 6009 będzie odczytywał dane a nastepnie wykonywał drobne obliczenia na ich podstawie. Zrobiłem pewien układ który umożliwia pomiar napiecia. Za zadanie mam teraz za pomoca karty pomiarowej w trybie diferential z wyjscia odczytać napięcie na wyjściu. Problem polega na tym ze z jednego wyjscia musze zrobic 3 pomiary, "NUx", "NU0" i "NUref". Po wcisnieciu odpowiedniego przycisku z mojej płytki wykonuje odpowiedni pomiar(Ux,U0,Uref). Niesttey nie wiem jak zrobic taki program, który by z jednego kanalu karty pomiarowej 6009 (np AI0) po podlaczneiu do mojej płytki odczytywał wartość Uwe a z drugiego kanału (np AI1) prosiło wykonanie poamiru Ux nastepnie zapisal ten pomiar (potwierdzam pomiar) czekał aż zmienie przycisk żebym mógł teraz zmierzyć U0 i następnie tak samo z pomiarem Uref. Dodatkowo żebym mogł wprowadzic jeszcze 1 wartośc która jest stała ręcznie (UREF). Gdy dane są pobrane, podaje ścieżke dostępu gdzie mają być zapisane w txt. Nastepnie za pomoca tych danych wykonywał obliczenia: 1. Us= (Ux-U0)/(Uref-U0) 2. DUs=Us-Uwe 3. Ukor=(DUs/Us)*100%. Bardzo dziękuje za wszelką pomoc.
ODPOWIEDZ