Przeplyw informacji w programie

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
lukpep
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2013 15:53
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Przeplyw informacji w programie

Post autor: lukpep »

Witam,

Zwracam sie z nastepujacym pytaniem - mam problem ze zrozumieniem przeplywu programu / danych w LV. O ile z samym programowaniem czy to strukturalnym czy tez obiektowym nie mam problemow (pracuje jako programista maszyn / linii tech. ) to "programowanie' w LV jest dla mnie niejasne - przynajmniej na chwile obecna.
Nie wiem jak uzyskac tak podstawowe rzeczy jak np. jednorazowe wykonanie czegos po nacisnieciu przycisku. Powiedzmy ze chcialbym po nacisnieciu przycisku wylosowac liczbe z pewnego zakresu i ja wyswietlic. Robie wiec petle glowna while, w niej rysuje sobie losowanie odpowiednie i tutaj juz problem - przycisk podpinam pod kontrukcje CASE - w ramce "TRUE" daje losowanie i wyjscie na numeric indicator, w FALSE ... no wlasnie co mam tam dac? Jak dam 0 to kontrolka wskazuje mi caly czas zero - no bo petla wykonuje sie caly czas - wiec jak nacisne przycisk to moze i owszem cos losuje ale jak go puszcze to znowu wchodze do obslugi ramki "FALSE" i do indicatora wrzucam zero.... Cos co w jakimkolwiek innym jezyku zajeloby mi 1-2 linijki tutaj jest rysowane na pol ekranu i nie moge zmusic do dzialania jak trzeba.
Do czego zmierzam - czy ktos jest w stanie podlinkowac mi jakis kurs / rozwiazania takich standardowych rzeczy? Tak abym sie mogl przestawic na rozumowanie z LV?

Pozdrawiam serdecznie w zwiazku z moim pierwszym postem na forum :)
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Przeplyw informacji w programie

Post autor: Mikrobi »

Witamy na forum :)

Zaglądnij tutaj:
http://cnx.org/content/col10241/latest/
to kurs "LabVIEW Graphical Programming Course" bardzo dobry na początek.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
lukpep
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2013 15:53
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: Przeplyw informacji w programie

Post autor: lukpep »

Mikrobi pisze:Witamy na forum :)

Zaglądnij tutaj:
http://cnx.org/content/col10241/latest/
to kurs "LabVIEW Graphical Programming Course" bardzo dobry na początek.
dziekuje za linka - przestudiowalem ale nie znalazlem tam odpowiedzi na pytanie zadane w tresci :(
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Przeplyw informacji w programie

Post autor: Góras »

Wrzuć numeric indicator do ramki "TRUE" lub dodaj rejestr przesuwny, do którego w stanie True będzie zapisywana wylosowana liczba a przez stan False przewód rejestru będzie przechodził na przestrzał. Do przewodu rejestru podepniesz Indicator (poza strukturą Case) i tak też będzie działało :)
Awatar użytkownika
Arronax8
Posty: 69
Rejestracja: 06 kwie 2012 21:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Przeplyw informacji w programie

Post autor: Arronax8 »

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że po zwolnieniu przycisku nie chcesz wyświetlenia tego zera we wskaźniku
tylko chcesz mieć wyświetloną ostatnią wylosowaną liczbę w tym wskaźniku?
Jeśli o to chodzi, to po prostu wrzuć ten wskaźnik w ramkę True i po kłopocie :)
Bardzo dobry kurs online widziałem kiedyś tutaj:
http://www.witold.kaczurba.pl/?q=node/168
Poza tym szczerze polecam książkę:
Świsulski D. - "Komputerowa technika pomiarowa. Oprogramowanie wirtualnych przyrządów pomiarowych w LabVIEW" ;)
ODPOWIEDZ