Przełączanie zakładek - budowa schematu

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Maxe
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2011 15:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: Maxe »

Witam.
Temat się pojawiał wiele razy na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi a gotowców nie chcę używać bez pojęcia co w nich się znajduje.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć na podstawie tego przykładu z załącznika viewtopic.php?f=11&t=3631&p=18079&hilit=tab control#p18079:
1. Czym są niebieskie kontrolki z możliwością wyboru "Page 1, Page 2..." - gdzie je znaleźć aby je użyć w moim projekcie
2. Czym jest pasek z napisem "[0] "stop" Value Change" " - jak je dodać aby je użyć w moim projekcie
3. Jak połączyć to ze sobą i wykonać takie przełączanie między zakładkami?
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012 09:33 przez Maxe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
conioo
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Kraków

Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: conioo »

Po pierwsze, włącz sobie okno pomocy w LabVIEW (Cntrl + h), po najechaniu kursorem na daną kontrolke lub bloczek wyświetla się pomoc.
Odnośnie Twoich pytań:
1. Jest to Tab Control (dostępne z palety Modern -> Containers -> Tab Control) więcej w helpie
2. Pasek to Event structure, to nic innego jak Case Structure reagujące na dane zdarzenie. W przypadku [0] "stop" Value Change zostanie wykonana zawartość tego diagramu dopiero po wciśnięciu przycisku "stop".
3. Dokładnie jak w przykładzie z linka. Musisz się trochę bardziej zapoznać z LabVIEW i używać helpa, tam jest wszystko wyjaśnione.
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: TMa »

conio pisze: W przypadku [0] "stop" Value Change zostanie wykonana zawartość tego diagramu dopiero po wciśnięciu przycisku "stop".
Doprecyzuję, że nastąpi to zdarzenie po zmianie wartości (również przy "wyciśnięciu" kiedy ustawisz sobie tryb pracy przełącznika na np. Switch when pressed)
Maxe
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2011 15:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: Maxe »

Użyłem helpa ale nie opisało mi bloczka który widnieje na załączniku (tego po prawo)

A kolejna sprawa to jak obchodzić się z Event Case? Jeśli chcę utworzyć sobie przyciski Next, Previous, Home które będą nawigowały zakładkami to tworzę wszystko właśnie w zakładce 'Edit Event Case ..' po kliknięciu PPM na nie?
Jak zrobić taką nawigację żeby przechodziło do następnej lub poprzedniej strony w tym Event Case? - Chyba że to nie tam trzeba działać aby to wykonać.
Awatar użytkownika
conioo
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Kraków

Re: Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: conioo »

Maxe pisze:A kolejna sprawa to jak obchodzić się z Event Case? Jeśli chcę utworzyć sobie przyciski Next, Previous, Home które będą nawigowały zakładkami to tworzę wszystko właśnie w zakładce 'Edit Event Case ..' po kliknięciu PPM na nie?
Do każdego przycisku dodałbym za pomocą PPM na Event structure "Add event case...".
Maxe pisze: Jak zrobić taką nawigację żeby przechodziło do następnej lub poprzedniej strony w tym Event Case? - Chyba że to nie tam trzeba działać aby to wykonać.
Wartość aktualnej zakładki trzymasz w rejestrze przesuwnym i np. event case dla przycisku Next zwiększasz wartość o 1 (trzeba by tylko sprawdzić, czy nie wyjdzie poza ilość zakładek). Podobnie dla pozostałych przycisków. Za strukturą Event Case wpisujesz aktualną wartość do Tab Control i wtedy przełącza się na następną zakładkę.
Maxe
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2011 15:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: Maxe »

Czy o to mniej więcej chodziło ? Jest jakiś błąd na pewno
Niestety zakładki się nie przełączają..
Tak samo przyciski Next, Home, Previous nie działają.

Przyciski "blank button" są to przyciski, które mają być przyciskami, które przenoszą też do konkretnej zakładki.
Załączniki
asdfgw2.png
asdfgw.png
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012 13:50 przez Maxe, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
conioo
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Kraków

Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: conioo »

Możesz załączyć kod?
Coś dużo masz tych przycisków. Ja bym to zrobił na 3 guzikach: Next, Prev i Home. Do każdego przycisku jeden case w Event structure (jeden przycisk = jeden case) plus jak pisałem wcześniej rejestr przesuwny, który przechowywuje aktualną wartość Tab Cntrl i ewentualnie ją zwiększa (Next), zmniejsza (Prev) lub zeruje (Home). Za Event Structure dałbym przepisanie z rejestru przesuwnego do Tab Cntrl.
Maxe
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2011 15:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: Maxe »

Tutaj poprawiony kod programu.
Już chyba załapałem jak mają się Event Case do przycisków.
Jest błąd w kodzie ale stąd moje pytanie. Czy np. skoro przycisk "Blabk Button 3" i "Next Button 3" mają działać tak samo. tzn przekierowywać do zakładki nr 4 o nazwie "Zamiana współrzędnych - sygnał" to dla nich nie można utworzyć jednego Event Case?

Jednak jeszcze rejestr przesuwny nie do końca rozgryzłem o co chodzi :) - mogę liczyć na pomoc?


edit: tabs3.vi już działa lepiej :P jednak to jest lepsza wersja.
no i teraz proszę o pomoc z tym rejestrem przesuwnym ponieważ przyciski Preview i Next nie działają dobrze..
Załączniki
tabs3.vi
ok
(21.93 KiB) Pobrany 318 razy
tabs2.vi
zle
(18.18 KiB) Pobrany 273 razy
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012 15:22 przez Maxe, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
conioo
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Kraków

Re: Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: conioo »

Niestety nie otworzę Twojego kodu (mam LV2011).
Wrzucam kod z Event Structure i rejestrem przesuwnym. To tylko zarys na szybko. Musisz dodać sprawdzanie aktualnej wartości i ograniczeniu, żeby Tab Cntrl nie wyszło poza liczbę zakładek.
Załączniki
tab4.vi
(15.41 KiB) Pobrany 297 razy
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: Jamal79 »

Maxe prawie ci sie udalo, tylko ci braklo shift registra.

Kazda kontrolka ma label i booleantext. Ty zmieniasz tylko booleantext, ktory jest niewidoczny na block diagramie. Przy wiekszym projekcie moze sie okazac ze bedziesz mial "blank button 465", albo "numeric 44"...
Maxe
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2011 15:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: Maxe »

Jest postęp ;P
Dzięki conioo za pomoc.
Wszystko działa. no prawie wszystko.. teraz jak użyłem Twojego schematu to nie działają przyciski blank button. Tzn nie przechodzi do danej zakładki. Czym to jest spowodowane? Tak mówiąc po swojemu "przestały działać" jak stuktura programu zmieniłą się na Twoją.

Czy będzie ok jeśli "Operacje na sygnałach" będzie wpisywana do Tab Ctrl już za Event Structure?
Załączniki
asdewas.png
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012 12:33 przez Maxe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Góras
Posty: 88
Rejestracja: 13 sie 2012 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Przełączanie zakładek - budowa schematu

Post autor: Góras »

Trochę Ci poprawiłam program :) na moje oko działa tak jak chciałeś :)
Załączniki
tabs3.vi
(21.62 KiB) Pobrany 296 razy
ODPOWIEDZ