czy labview nadaje się do?

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
krzysztof__g
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2012 23:46
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW

czy labview nadaje się do?

Post autor: krzysztof__g »

Witam kolegów,
Nie jestem użytkownikiem labview ani nie zapoznałem się znim do tej pory dokładniej. Na podstawie pobieżnych informacji wymyśliłem sobie,że mógłbym zastosować labview do nauki przedmiotu Pracownia elektryczna i elektroniczna w technikum elektrycznym. To znaczy wyobrażam sobie że w zasięgu ucznia będzie wykonanie symulacji prostych układów elektrycznych i wykonanie na tych układach prostych virtualnych pomiarów elektrycznych i ich rejestracji.Być może byłaby możliwość testowania pod kątem prawidłowości połączeń elektrycznych (np . układu gwiazda/trójkąt)?
Czy to wszystko jest możliwe do osiągnięcia w labview bez wielkiego wysiłku?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
krzysztof__g
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

czy labview nadaje się do?

Post autor: PMaj »

Panie Krzysztofie,

Jestem pracownikiem AGH w Krakowie i osobiście uważam LabVIEW za świetne narzędzie dydaktyczne, i oczywiście koledzy na forum potwierdzą, że w LabVIEW da się napisać prawie wszystko, nawet symulator obwodów elektrycznych. To jednak nie będzie łatwym zadaniem - szczególnie na początek.

Polecam zapoznanie się z innymi platformami do Pańskich celów - dużo lepszy będzie Multisim jako symulator obwodów i układów elektronicznych - dzisiaj łączy się on w prosty sposób z LabVIEW.

Szczerze zachęcam też do wykonania telefonu do National Instruments w Polsce i umówienie się z inżynierem, który przyjedzie do Pana w dogodnym terminie i przedstawi ofertę wraz z możliwościami poszczególnych narzędzi i środowisk programowania z LabVIEW włącznie. Jest do najszybsza i najłatwiejsza droga do zdobycia niezbędnej wiedzy na początek.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Maj
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

czy labview nadaje się do?

Post autor: Jamal79 »

Polecam NI myDAQ Educator Examination Unit albo NI ELVIS. Niestety nieznam ceny. Sa to bardzo funkcjonalne urzadzenia pod ktore mozna podlaczyc cale mostwo gadzetow... :D
http://www.ni.com/nielvis/
http://sine.ni.com/np/app/main/p/ap/aca ... n21:16781/
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

czy labview nadaje się do?

Post autor: Nowszy »

Witam

Całkowicie zgadzam się z poprzednikami. NI LabVIEW to środowisko programistyczne, przystosowane do aplikacji pomiarowych. Jeśli w ramach przedmiotu chce Pan nauczyć jak zrobić prosty pomiar obwodu lub stworzyć aplikację która automatycznie będzie zdejmować charakterystykę tranzystora - jest to świetny wybór. Do zagadnień symulacji i analizy układów służy Multisim. Nie ogranicza się on jednak tylko do symulacji - posiada on funkcje porównania wyników teoretycznych z rzeczywistymi pomiarami dzięki wspomnianej platformie NI Elvis: http://www.ni.com/white-paper/8599/en

Proponuję kontakt bezpośrednio z National Instruments w tej sprawie.

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
ODPOWIEDZ