Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
saymon
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2012 22:57
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: saymon »

Witam.

Mam problem z zrobieniem, modelu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ,na ekranie którym odbywa się symulacja ruchu aut na skrzyzowaniu, czujniki aut 2 strefowe, sygnalizacja świetlna, przyciski dla pieszych, symulacja nadjeżdżających aut. (chociaż cześć tego )...
Nie wiem jak się za to zabrać :-s
Labview to nie jest moja najmocniejsza branża .

Bardzo proszę o pomoc. :(
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: AGF »

Witam na forum.

Doskonale rozumiem że LV nie jest twoją najmocniejszą stroną, ale kiedyś wszystko jest nowe, a jak się tego nauczysz to jest łatwe i nie straszy. Jednak zanim przystąpisz do budowy aplikacji musisz mieć dobrze przeanalizować koncepcję: wiedzieć co chcesz zrobić, opisać to analitycznie (może jakiś algorytm).
A potem zacząć próbować rozwiązać temat po kawałku i zadawać pytania na konkretne tematy: np. Jak zrobić animację ruchu samochodu...
saymon
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2012 22:57
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: saymon »

Dokładnie,zasadniczym problemem to jest właśnie zrobienie takowej animacji ruchu samochodów na skrzyżowaniu (jakieś proste).Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, jak to w ogóle ma wyglądać . Bardzo bym prosił o pomoc.
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: AGF »

Animacje: może coś z sąsiedniego tematu ci pomoże:
http://labview.pl/viewtopic.php?f=12&t= ... 047c0a0a79
Animacje można też robić z wykorzystaniem GIF-ów i custom'izowanych kontrolek. Na forum i YouTube jest sporo tego.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2012 10:29 przez AGF, łącznie zmieniany 1 raz.
dzojstik22
Posty: 103
Rejestracja: 17 gru 2011 21:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: dzojstik22 »

Witam,
zrób jakiś stosowny schemat i opis- bo tak na serio to ilu użytkowników przeczyta Twój post to tyle będzie interpretacji. Na początek umieszczam taki podstawowy symulator świateł oparty na linii czasu i bramkach logicznych.
Załączniki
Untitled 1.vi
(35.69 KiB) Pobrany 507 razy
saymon
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2012 22:57
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: saymon »

dzięki serdeczne. tylko jak zrobić na przykład poruszający się (button),aby przy zapaleniu się zielonego światła np.button przesuwał się (symulując poruszający się samochód ).i jak tu uwzględnić jeszcze przejścia dla pieszych?
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: PiDi »

Zdecydowanie NIE polecam przesuwania kontrolek w celu zrobienia wizualizacji - operacje na GUI są najwolniejszym elementem LabVIEW. A poza tym z góry musisz narzucić liczbę "samochodów" - kontrolek, których będziesz używać. Chyba, że znasz scripting, ale wnoszę z twoich postów, że nie ;) Rzuć okiem raczej na paletę Programming -> Graphic And Sound -> Picture Functions, tam znajdziesz rysowanie kwadracików, które powinno Ci wystarczyć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
saymon
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2012 22:57
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: saymon »

Nie mogę jakoś tego obczaić.
Czy mógł bym prosić o jakiś przykładowy programik.?

Bardzo proszę o pomoc w tym programie..... :( :(

- symulacja i wykrywania nadjeżdżających pojazdów.
- symulacja pieszych wciskających przyciski.
- Auta musza nadjeżdżać losowo tak jak piesi inaczej to nie ma sensu.
- System musi sprawnie zarządzać światłami tak aby rozładować jak najefektywniej korek.

Kolego saymon. Pisanie trzech kolejnych postów jest niezgodne z regulaminem. Posty zostały połączone, ale następnym razem będą usuwane. Jeśli chcesz coś uzupełnić korzystaj z opcji Edytuj Post. Poza tym tworzenie postu w stylu: "chcę to, to i jeszcze to" zniechęci użytkowników do udzielenia Ci pomocy. Zgodzę się z opinią ksyhu. Pokaż gdzie utknąłeś, w czym masz problem. Załącz kod, opis algorytmu, cokolwiek... Pitol
Awatar użytkownika
ksyhu
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2009 19:15
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Sterowanie sygnalizacją na skrzyżowaniu.

Post autor: ksyhu »

Bądźmy szczerzy... zrobiłeś cokolwiek w kierunku wykonania tego projektu? Jakiś algorytm? Możliwości wykonania poszczególnych elementów? Okaż chociaż chęci, zrób kawałek kodu... pokaż utknąłem w tym i tym miejscu, a ktoś pomoże.
Często prowadzę z sobą długie rozmowy i jestem przy tym tak mądry, że czasami nie rozumiem ani jednego słowa z tego, co mówię.
ODPOWIEDZ