zmienne - problem z komunikacją

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Gorphal
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2011 22:34
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

zmienne - problem z komunikacją

Post autor: Gorphal »

Witam,
w ramach pracy inżynierskiej mam zająć się sterowaniem z poziomu LabView modelem podłączonym do sterownika PLC .
Walczę w tej chwili z komunikacją na linii program - serwer OPC i tu napotkałem problem. Mam postawiony i działający serwer (GE SRTP) na komputerze stacjonarnym i w sieci z nim spięty laptop z zainstalowanym LabView 2010. W momencie kiedy umieszczam na panelu zwykły boolowski switch i w jego właściwościach ustawiam Data Bindig na Shared Variable Engine, bez problemu znajduję w sieci serwer OPC i jego zmienne, przypisuję je i po uruchomieniu wszystko działa bez problemu - przełączam switch w labview, serwer dostaje sygnał, ustawia wyjście sterownika, model się włącza.

Problem polega na tym, że zamiast switchem chciałbym wyłączać to wyjście jakimś tam innym sygnałem pojawiającym się w programie (konkretnie znalezienie obiektu przez bloczek Find Pattern). Tworzę w projekcie zmienną typu Network Published, ustawiam Bind to: PSP URL, bez problemu znajduję zmienną serwera OPC w sieci i przypisuję URL. W momencie kiedy próbuję w programie przypisać jej wartość dostaję komunikat:

"Unable to locate variable in the Shared Variable Engine. Deployment of this variable may have failed."

Co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić? Ewentualnie jak można taką komunikację rozwiazać inaczej? Próbowałem na takiej samej zasadzie (Data Binding) jak w przypadku switcha ustawić tą opcję dla lampki, która uruchamia się po wykryciu obiektu, ale to też nie zadziałało.
ODPOWIEDZ