Sumowanie sygnałów

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Woop
Posty: 34
Rejestracja: 22 lis 2011 13:11
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Sumowanie sygnałów

Post autor: Woop »

Panowie, mam problem, w jaki sposob mogę zsumować pare wygenerowanych przez mnie sygnałów. Wczesniej sumowałem 2 sygnały i korzystalem z bloczka ADD, teraz muszę zsumować 7 sygnałów i nie wiem jak to zrobić. Próbowałem zrobić tak, że najpierw zsumowałem pierwsze dwa sygnały przy pomocy bloczka add, nastepnie wyjscie tego bloczka połączyłem z wejsciem drugiego bloczka add oraz jako drugie wejscie podalem 3ci sygnał itd. itd. Lecz w momencie symulacji wyskakuje bład o różnych podstawach czasu przebiegów, lub cos w tym stylu. Tak jakby sygnały były sumowane w roznym czasie. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Sumowanie sygnałów

Post autor: Pitol »

Zamieść więcej informacji:
- jakie sygnały generujesz
- jaki dokładnie błąd otrzymujesz
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Woop
Posty: 34
Rejestracja: 22 lis 2011 13:11
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Re: Sumowanie sygnałów

Post autor: Woop »

Wrzucam screena, chodzi mi o dodanie sygnalow wychodzacych z bloczkow Ir, Ir1, Ir2 etc.. Przy okazji, na screenie widac blad, ktory wystepuje w trakcie uruchomienia symulacji

Obrazek
Awatar użytkownika
set-han
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2009 04:10
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Krakow

Re: Sumowanie sygnałów

Post autor: set-han »

Prawdopodobnie pomocny będzie dla Ciebie ten artykuł: http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/ ... F8007F8BF5
Dodatkowo powiem, że jest opcja dodawania n składników. Znajduje się w tym samym miejscu co sumowanie, nazywa się Compound Arithmetic.

pozdrawiam
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sumowanie sygnałów

Post autor: AGF »

Co do komunikatu o błędzie, to w bloczku "simulate signal" musisz mieć w każdym przypadku ustawić taką samą wartość próbkowania "Samples per second" (przecież korzystasz z sygnałów dyskretnie próbkowanych w czasie, próbki muszą się pokryć w wymiarze czasu aby można je był po prostu dodać).
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011 20:07 przez AGF, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ