EPS w LabVIEW?

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

EPS w LabVIEW?

Post autor: PMaj »

Witam wszystkich!
Szukam odpowiedzi na pytanie: czy można w LabVIEW zapisać wykres jako EPS (Encapsulated Post Script) ?
dość przydatne przy publikowaniu wyników eksperymetrów itp...
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: bogdani »

Witaj

Myślę, że można spróbować rozwiązać ten problem poprzez wydrukowanie wykresu na jakąś postscriptową drukarkę. Niektóre sterowniki podobno mają możliwość zapisu wydruku do EPS. Musiałbyś dokładniej poszukać takiego sterownika. Wydruk z poziomu LabVIEW to już nie problem.

Inną możliwością jest użycie programu np. Origin (w Excelu nie znalazłem zapisu do EPS, a Origin chyba ma, ale pewności nie mam) do wyświetlenia wykresu i potem zapisanie za jego jako EPS.

Wydaje mi się, iż pierwsze rozwiązanie będzie najlepsze.

Więcej informacji na ten temat tworzenia plików EPS możesz uzyskać pod poniższymi adresmi:
Makieng an EPS file
Steve Rindsberg/RDP

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

dziękuję za szybką odpowiedź :)
przeniesienie wykresu do przestrzeni roboczej innego programu zrobiłem już jakiś czas temu ... jako że posiadam MATLABa (wersję prawie oryginalną
:lol: ) a użycie MATLAB SCRIPT w LabVIEW jest wyjątkowo łatwe oraz zapisywanie wykresu ma kupę obcji - 4 rodzaje eps, wiele innych. Tyle że chciałem posłużyć się wyłącznie środowiskiem LabVIEW - myślałem że jest ,,na miejscu'' jakaś opcja - poszukam jeszcze, może w OpenG ?? jak znajdę to dam znać pozdrawiam
ODPOWIEDZ