internet - pytanie

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

internet - pytanie

Post autor: PMaj »

witam
mam małe pytanko: czy robił już ktoś aplikację, która sterowała urządzeniem za pośrednictwem internetu? - urządzeniem jest 'coś', np. miernik, który wysyła odpowiedź, którą oczywiście mozemy obejrzeć ... Interesuje mnie głównie informacja, jak trudny jest to temat, np. w slali (0-10) ;)
pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Problem

Post autor: bogdani »

Witam
W kwesti tego zagadnienia, wydaje mi się, iż podstawowym problemem będzie komunikacja z samym miernikiem. Jeśli, będzie to rozwiązane w ten sposób, iż miernik będzie podłączony do komputera (lub kontrolera FieldPoint), który będzie tylko zczytywał z niego pomiary i przesyłał dalej do komputera centralnego to w takiej sytuacji nie ma najmniejszego problemu, by zrealizować takie rozwiązanie. Wystarczy skorzystać z DataSockets. Może pomocne będą tutaj te rozwiązania: DataSocket™ Technical Overview lub NI LabVIEW Internet Toolkit. W takim przypadku sam miernik byłby sterowany tak jakby był podłączony bezpośrednio do komputera z programem pomiarowym. Takie rozwiązanie nie jest może takie, ale jest proste.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Slawek_ZG
Posty: 77
Rejestracja: 29 sty 2004 00:00

internet - pytanie

Post autor: Slawek_ZG »

Witam

Robilem rs'a pod OPC i fajnie to dziala oczywiscie czasy odpowiedzi sa wieksze ale mimo wszystko to dzialalo.
Podpielem karte RS 485 do kompa i postawilem na nim server OPC. dostajac sie do itemow za OPC steruje wszystkim co smiga po OPC.
Problem polegal na wprowadzeniy sztucznych lini statusowych by nie odbierac tego co sie poslalo i nie zapchac sieci!

Planuje poslac na server (w niedlugim czasie) caly programik. Problem polega na tym ze to wersja komercyjna i musi troche czasu uplunac.

Pozdrawiam
Slawek
ODPOWIEDZ