Zapisy kolejnych danych w tablicy

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Awatar użytkownika
bartchez
Posty: 40
Rejestracja: 27 lis 2010 00:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zapisy kolejnych danych w tablicy

Post autor: bartchez »

Witam ponownie natrafiłem na kolejny kłopot:(( kombinuje i kombinuje ale mi nie wychodzi.
Chce zbudować tablice o n kolumnach i 5 wierszach.Dane mamy wejścia danych (5 sztuk) po naciśnięciu przycisku miało by odczytać dane wejściowe i zapisać je w tablicy- 1 kolumnie. Po czym zmienił bym dane wejściowe i znowu po naciśnięciu przycisku miało by zapisać te dane w 2 kolumnie.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Zapisy kolejnych danych w tablicy

Post autor: Pitol »

Pokaż jak to u Ciebie wygląda to poszukamy co jest nie tak.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
bartchez
Posty: 40
Rejestracja: 27 lis 2010 00:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zapisy kolejnych danych w tablicy

Post autor: bartchez »

Właśnie w tym jest kłopot że nie wygląda stworzyłem już kilka "programów" ale żaden nie spełnia funkcji.
Nie wiem jak zrobić żeby kolejne dane zapisywały się w następnej kolumnie.
Jak inicjalizuje tablice początkowo o wielkości 1 i z każdym naciśnięciem przycisku dodaje jedna kolumnę to wszystkie wcześniejsze dane przyjmują nową wartość. Próbowałem z Shift register ale nic nie pomaga nie mam już pomysłu jak to zrobić.
Awatar użytkownika
bartchez
Posty: 40
Rejestracja: 27 lis 2010 00:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapisy kolejnych danych w tablicy

Post autor: bartchez »

W końcu po nastu próbach coś się udało ale nie podoba mi się za bardzo może ktoś umie to zmniejszyć tzn uprościć
Załączniki
Tablice.vi
(25.69 KiB) Pobrany 305 razy
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Zapisy kolejnych danych w tablicy

Post autor: PiDi »

Witam
Po pierwsze możesz zamknąć swoje dane wejściowe w klastrze, to ułatwi i konwertowanie na tablicę, i poprawi czytelność tego co robisz (choć nie jest to oczywiście konieczne). Jako, że chcesz mieć stałą ilość wierszy i zmienną ilość kolumn potrzebujesz od razu dwuwymiarowej tablicy. A skoro zmienna ilość kolumn, należy transponować sobie tablicę danych i dopisać ją po aktualnie ostatniej kolumnie. Wersja nie-mówiona, a rysowana w załączniku.

Pozdrawiam,
Piotrek

P.S. Mam nadzieję, że nie palnąłem na powitanie forum jakiegoś głupstwa, w LabVIEW też jestem początkujący ;)
Załączniki
array.vi
(12.74 KiB) Pobrany 305 razy
arrays.jpg
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ