Functional Global Variable

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Functional Global Variable

Post autor: Grzesiek080 »

witam
wiem ze temat był już poruszany nie raz ale pocztałem troche o zmiennych funcionalnych i troche sie do nich przekonałem i zaczałem je stosowac. Ale ostatnio usłyszałem jak i przeczytałem w "labview book style" i na zagranicznych forach ze functional global to przestarzała forma przekazywania zmiennych i byla stosowana w starszych wersjach labview a teraz już stosuje sie global variable i local czasami. Troche mnie to dziwi gdyż zmienne globalne i lokalne jak to fajnie zostało napisane "przeczą ( na nawet gwałca) model "data flow". Poza tym zm. globalne podobno obciazają system ( jak sie użyje za dużo zmiench to program mozę zwolnić troszku) czego nie zauwzylem podczas używania functional glob. var.
Jest jeszcze wariant z referencjami ale nie wiem na ile jest to zgodne z idea jezyka labview..
Chciałbym wiec was expertów zapytac czego używac do przekazywania zmiennych?
Awatar użytkownika
coolfon
Posty: 232
Rejestracja: 01 gru 2007 08:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Kontakt:

Re: Functional Global Variable

Post autor: coolfon »

Grzesiek080 pisze: zmienne globalne i lokalne jak to fajnie zostało napisane "przeczą ( na nawet gwałca) model "data flow".
A Functional Global Variable nie przeczy/gwałci? ;) Jak jesteś do tego przyzwyczajony to korzystaj. Sam mam duży sentyment do VI Global'a :) Zmienne lokalne/globalne trochę się pozmieniały na przestrzeni ostatnich kilku wersji LabVIEW i przed korzystaniem z Local'a rękami i nogami nie ma sensu się bronić - najnormalniej w świecie jest dużo szybciej. A tym całym spowalnianiem się nie przejmuj.

Nie zmienia się tylko jedno - jeśli tylko możesz, to drutuj :)
ODPOWIEDZ