Modbus-Labview

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
zajac
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2004 00:00

Modbus-Labview

Post autor: zajac »

Witam!!
Próbuje nawiązać komunikacje z kilkoma miernikami pracującymi na jednej magistrali w oparciu o protokło Modbus. Niestety bezskutecznie.
Czy robił już to ktoś i czy mógłby mi udostępnić jakieś przykładowe programy zawierające ramkę zapytania i odpowiedzi w tym protokole?

Byłbym bardzo wdzięczny, potrzebuje tego do pracy dyplomowej.

Pozdrawiam Wojciech
orkanos@poczta.wp.pl
gg 2254827
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Sterownik ModBus

Post autor: bogdani »

Witam

Znalazłem ostatnio trochę czasu, by poszukać dla ciebie tego sterownika, bo wiem, że go miałem, bo kiedyś sam przymierzałem się do tego problemu. Myślę, że ten sterownik ModBus powinien Ci nieco pomóc przy tej komunikacji.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Slawek_ZG
Posty: 77
Rejestracja: 29 sty 2004 00:00

MODBUS

Post autor: Slawek_ZG »

Witam

Kiedys cos wydziergalem w LV pod MODBUSA tyle ze nie pamietam czy to RTU czy ASCII.
Postaram sie cos odszukac i podeslac na strone tyle ze w jakiej wersji LV to ma byc?

Pozdrawiam
Slawek
zajac
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2004 00:00

Post autor: zajac »

Bradzo dziękuje za starania. Sterownik Modbusa udało mi się znaleść już wcześniej. Dzisiaj na uczelni będę mógł go przetestować. Pracuję pod LabView 6i. Jakiś przykładowy program najchętniej w tej w tej wersji bardzo by mi sie przydał. W miernikach z którymi mam do czynienia można ustawić tryb rtu, bądź ascii.
To bardzo miło , że są zyczliwi ludzie na świecie - Dziękuje
Wojtek.
ODPOWIEDZ