Struktura Event

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Konrad
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2004 00:00
Lokalizacja: Ĺ

Struktura Event

Post autor: Konrad »

Witam
Mam poważny problem z wykorzystaniem struktury Event. Ma u mnie działać w ten sposób że wskazując myszką jakiś obszar pojawia się przy wkażniku opis tego obszaru. To działa. Pojawiają sie komplikację gdy chcę uruchomić jakąs funkcję która znajduję się poza strukturą Event.
Np: umieszczam w jedym z okien Event dane przycisku z atrybutem Value change a następnie za pomicą tej danej uruchamiam case strukture które znajduje się na zewnątrz Event, W tej funkcji układ powinien zczytywać dane z karty pomiarowej (działa bez Event) a zamiast tego zawiesza komputer.
pytanie 1: jak można blokować (za pomocą przełącznika) wykonywanie Event structure (zamknięcie jej w case structure nic nie daje) pytanie 2: czy można na zewnątrz Event korzystać z pętli While (w powyższym przykładzie znajduje sie taka pętla) i czy przypadkiem nie m oże to spowodować zawieszenia komputera?
Bardzo prosze o pomoc i z góry DZIÄ
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

możliwe rozwiązanie

Post autor: bogdani »

Można spróbować to rozwiązać tak: 1. umieścić Event Structure w pętli While Loop i gdy wystąpi zdarzenie poprostu opuścić pętlę, wtedy będzie możliwe wykonanie innej funkcji znajdującej się poza tą strukturą 2. umieścić Event Structure w strukturze Sequence Structure, która będzie z pętli While Loop, więc się będzie mogła wykonywać, ale zwróć uwagę, że możesz zablokować reagowanie nazdarzenia, poprzez ukrywanie (Hide) kontrolek lub ich blokowanie (Disable).
Myślę, że to może pomóc.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ