Zapis do tablicy

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
gstomekk
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2008 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Kontakt:

Zapis do tablicy

Post autor: gstomekk »

Witam, mam problem z zapisem danych do tablicy. Tablica jest zmienną lokalną (wynika to z całości programu) zapisywaną w pętli for, a następnie odczytywana w drugiej pętli for.
Chcę zrobić tak, żeby z każdą kolejną iteracją dana zapisana do tablicy była zapisywana na następnej pozycji w tablicy (dotychczas zapisuje z kolejną iteracją na pozycji 0) , podobnie z odczytem. Mi się to nie udaje i kolejne dane są zapisywane w tablicy na pozycji 0.
Jeżeli ktoś ma sugestie jak to zrobić będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Jarq
Posty: 49
Rejestracja: 30 paź 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Wrocław

Zapis do tablicy

Post autor: Jarq »

Żeby zapisywać w pętli for dane na kolejnych miejscach w tablicy użyj bloczka Insert Into Array. Do wejścia index podepnij numer iteracji pętli for, do wejścia. Resztę powinieneś umieć zrobić.
gstomekk
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2008 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Kontakt:

Zapis do tablicy

Post autor: gstomekk »

Witam, udało mi się to zrobić troszkę inaczej niż proponował kolega Jarq, ale jego podpowiedź też okazała się pomocna.
Zrobiłem to tak, że w wewnętrznej pętli for wykorzystuję Build Table Express VI, którym tworzę tablicę jednowymiarową. Po zakończeniu tego procesu za pomocą bloczka Insert Into Array wstawiam to do drugiej dwuwymiarowej tablicy zmieniając kolumnę do której chcę wstawić pierwszą tablicę danych.
Wartość index pobieram z zewnętrznej pętli for.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ