DAQ Assistant

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
dzidekus
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2007 00:00

DAQ Assistant

Post autor: dzidekus »

Witam wszystkich. Jestem początkujący. Mam problem z użyciem DAQ Assistant. Mam zainstalowany LABVIEW 8.2 (Evaluation CD), NI-DAQ 8.0.1 z supportem do LABVIEW 8.0 (w tym MAX 4.1). W MAX-ie mam włączone symulowane urządzenie (simulated device) USB-9215A BNC (postępowanie wg helpa - test działa). Za pomocą LV próbuję, zgodnie z LV Help uruchomić DAQ Asisstant, czyli wchodzę do I/O -> DAQmx Name Controls -> DAQmx
Task Name
, następnie w menu (right-click) New NI-DAQmx Task -> MAX i wtedy LV wogóle nie reaguję, po prostu nic się nie dzieje. Gdy klknę browse mogę stworzyć DAQmx Task, ale po skonfigurowaniu Taska zamiast
stworzyć mi ten kod LV czegoś szuka, konkretnie lvdaq.mxx i nie potrafi znależć. Gdy próbuję uruchomić DAQ Assistant w Block Diagram zgodnie z helpem tej ikony DAQ Assistant po prostu nie ma. Exampli z użyciem DAQ też nie mogę otworzyć bo ciągle szuka plików, których nie wiem dlaczego nie ma. Proszę wszystkich sympatycznych kolegów i koleżanki o pomoc. Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Koza
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DAQ Assistant

Post autor: Koza »

Wygląda na to, że musisz zainstalować nowe sterowniki do DAQmx (aby wspierały LV 8.20), najnowsza wersja to 8.3.1, ja u siebie mam 8.3.0 i wszystko śmiga jak należy (także na Twoim symulowanym urządzeniu).

Adresik:
ftp://ftp.ni.com/support/daq/pc/ni-daq/daqmx/8.3.1/

Pozdrawiam,
Koza
dzidekus
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2007 00:00

Re: DAQ Assistant

Post autor: dzidekus »

:D :D :D
Yes, Yes, Yes !!!
Koza, wielkie dzięki, teraz hula, że hoho ;)
Pozdrawiam.
hepta
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2008 10:07
Kontakt:

Re: DAQ Assistant

Post autor: hepta »

A ja mam trochę inny problem. Chcę wygenerować na kartę NI-USB 6008 jakąś sinusoidę. Ustawiam N-sampli do wygenerowania i Asystent zgłasza błąd. Mogę tylko Wysłać jedną samplę (on demand). Czy ktoś wie o co chodzi?

LV ver 8.2
Awatar użytkownika
Koza
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DAQ Assistant

Post autor: Koza »

6008 pozwala tylko na programowa zmiane napiec wyjsciowych (on demand). Tak wiec musisz sam napisac kod, ktory bedzie generowal sygnal sinusoidalny. Przyklad:
http://zone.ni.com/devzone/cda/epd/p/id/646

Pozdrawiam,
Koza
ODPOWIEDZ