Uruchomienie aplikacji LabVIEW spod LabVIEW

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Grudziądz

Uruchomienie aplikacji LabVIEW spod LabVIEW

Post autor: rafal »

Witam

Jak można najprościej uruchomić spod działającej aplikacji inną aplikację? Mam na myśli panel (interfejs), w którym znajdowałyby się przyciski powodujące uruchomienie innej aplikacji LabVIEW (dokładnie coś takiego jest w Demo LabVIEW 6i - może w innych wersjach też).
Najlepiej, gdyby nowa aplikacja otwierała się w tym samym oknie.
Chodzi mi o najprostsze rozwiązanie.
Dzięki
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

Witaj

Jeżeli masz jakiegoś VI'a i chcesz uruchomić z niego inny to należy ten 'inny' umieścić w programie głównym. można to zrobić przez wybranie z palety funkcyjnej (functions palette) opcji 'select a VI' i wybranie odpowiedniego VI'a lub po prostu wywoływany VI 'przeciągnąć' do Block Diagram głównego programu. Aby uruchamiał się po wciśnięciu przycisku należy go umieścić na przykład w strukturze 'case' - i do warunku podpiąć przycisk. Co do tego żeby wywoływany VI otwierał się w tym samym oknie - każdy VI ma swój Front Panel i szczerze wątpię aby udało się go wywołać w tym samym oknie - chyba ze pokombinujesz i np. ukryjesz panel wywoływanego VI'a i po wywołaniu uczynisz pewne kontrolki widoczne ... (jest kilka alternatywnych opcji - użycie 'tab control' i po wywołaniu VI'a zmienić 'Page').

Pozdrawiam
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

[quote="PM"] Co do tego żeby wywoływany VI otwierał się w tym samym oknie - każdy VI ma swój Front Panel i szczerze wątpię aby udało się go wywołać w tym samym oknie - chyba ze pokombinujesz i np. ukryjesz panel wywoływanego VI'a i po wywołaniu uczynisz pewne kontrolki widoczne ... (jest kilka alternatywnych opcji - użycie 'tab control' i po wywołaniu VI'a zmienić 'Page'). Pozdrawiam[/quote] Tam gdzie siedzą konternery... :) W palecie Controls>> Containers jest Sub Panel, czyli kontrolka w której mozna otworzyć VI.
Do metody Insert VI należy podać referencję do pliku zawierającego VI, który chesz otworzyć.
pozdrawiam Mikrobi
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

witam

Rzeczywiście - Mikrobi ma tu całkowitą rację - mój błąd - da się w tym samym oknie o tworzyć nowy VI - nie pomyślałem o tym...

Pozdrawiam
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

[quote="PM"]witam Rzeczywiście - Mikrobi ma tu całkowitą rację - mój błąd - da się w tym samym oknie o tworzyć nowy VI - nie pomyślałem o tym... [/quote] ...aczkolwiek do łatwych to już nie należy ;)
pozdrawiam Mikrobi p.s. a to przykład: [img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/LA ... dCtrld.png[/img]
a panel wyglada tak:
[img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/LA ... _Ctrlp.png[/img]
pozdrawiam Mikrobi
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

Fajnie, a jak z pod Labview uruchomić całkiem niezależny program (zwykły exe) ??? 8O
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Post autor: PMaj »

Witam
[quote]jak z pod Labview uruchomić całkiem niezależny program (zwykły exe) ?[/quote]
otóż program wykonywalny *.exe (który niekoniecznie jest programem napisanym w LabVIEW) można uruchomić przy pomocy 'system exec' - wybierając ten bloczek z palety funkcyjnej Functions Palette >> communication >> system exec.
Obsługa bloczka - patrz help.
Pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Uruchamianie programów

Post autor: bogdani »

Witam
To co opisywali koledzy powyżej jest dostępne od LabVIEW 6.1.
Dla LabVIEW 6i proponuję użycie wywołania poszczególnych programów VI w głównej aplikacji. Okna można tak poustawiać że będą one zajmowały cały ekran, więc zasłonią główną aplikację, a wynik ich działania, może być spokojnie przekazany do głónego programu (jeśli jest taka potrzeba) po zakończeniu ich działania. Takie właśnie rozwiązanie zastosowałem w przypadku programu FME, który jest opisany w tym serwisie. Był to mój pierwszy program (zresztą zawierający masę programistycznych błędów - szczególnie dotyczących stylu programowania) więc nie polecam go do naśladowania, ale akurat to rozwiązanie powinno ciebie zadowolić. Wiem że to nie będą programy uruchamiane w tym samym oknie, ale w 6i tego nie można inaczej chyba zrobić (nic innego w tej chwili mi nie przychodzi do głowy).
Używałem tam funkcji z menu Aplication Control: Open VI Reference, Call by Reference Node, Close LV Object Reference. To mi dawało możliwość uruchamiania programów VI z mojej aplikacji. Zresztą jest tam w przykładach demo.
Pozdrawiam bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: rafal »

Dzięki. Działa.
Jak byś jeszcze wpadł na pomysł, jak odpalić go w tym samym oknie to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Zakłądki

Post autor: bogdani »

Witaj

Rozważałeś może zamiast uruchamiania programów zrobić system zakładek przełączanych programowo ??

Wtedy w zależności co wybierzesz wyświetli ci się odpowiednia zakładka z panelem programu.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: rafal »

Zakładki raczej by nie pasowały do mojej pracy, ale wpadłem na inny pomysł. Programy się już odpalają (w nowym oknie - jako okna modalne), tylko chciałbym, żeby po odpaleniu podprogramu minimalizował się panel główny (bo wystaje on spoza podprogramów). Mój kolejny problem to: w jaki sposób można zminimalizować okno panelu sterowania umieszczonym w nim przyciskiem (zwyczajnym buttonem)?

Dzięki i pozdrawiam.
domacho
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00

Re: Uruchomienie aplikacji LabVIEW spod LabVIEW

Post autor: domacho »

A jak zrobic, żeby w subpanelu pojawiały sie różne VI's? Każdy subVI ma przyporządkowany przycisk.
ODPOWIEDZ