przygotowanie do CLA 2022

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Strzechu
Posty: 6
Rejestracja: 05 paź 2016 22:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

przygotowanie do CLA 2022

Post autor: Strzechu »

Mili Państwo,

Jestem inżynierem z 5 letnim doświadczenie pracy ze środowiskiem Labview. Przymierzam się do egzaminu CLA i materiały które znalazłem w internecie pochodzą sprzed kilku lat (projekty Elevator - 2013, ATM - 2013, CarWash - 2016).
Od tego czasu Labview znacznie się zmieniło i zastanawiam się skąd brać aktualne przykładowe projekty i skondensowaną wiedzę. Czy możecie coś polecić? Chętnie także wziąłbym udział w trudnym, realnym projekcie na kilka miesięcy (max 10 godzin w tygodniu) aby poszerzyć swoje horyzonty pod okiem bardziej doświadczonych inżynierów :)
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: przygotowanie do CLA 2022

Post autor: Pitol »

Ja zdawałem CLA dobrych parę lat temu.
Przygotowywałem się z materiałów z neta i poszło gładko.
Najwazniejsze założenie - Twoim zadaniem NIE JEST zrobienie działającego kodu :)
Podstawowa kwestia to pokrycie wymagań opisanych w zadaniu.
Wystarczy VI, w którym zrobisz labelkę "REQ xxx" (czy jakoś tak, już nie pamiętam) i to już spełnia wymaganie.
Oczywiście dobór odpowiedniej architektury, itd też ma znaczenie ale nie tak istotne.

Nie wydaje mi się, żeby były jakieś nowe przykłady. Egzamin sam w sobie się chyba nie zmienił aż tak bardzo.

Za parę tyg. będe się recertyfikował (jeszcze nie wiem czy pełny CLA, czy tylko test) więc jak coś to dam znać :)


A jak potrzebujesz wyzwań (Real-Time, FPGA, VeriStand i mnóstwo rzeczy, których się od LabVIEW nie spodziewasz) to zapraszam do pracy do mnie. Tylko niestety pełny etat - Kraków (a raczej Niepołomice).
Jakbyś był zainteresowany to napisz PW.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Strzechu
Posty: 6
Rejestracja: 05 paź 2016 22:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: przygotowanie do CLA 2022

Post autor: Strzechu »

Dziękuję bardzo za podzielenie się doświadczeniem.

Chetnię wyślę CV, ale zalezy mi na 100% pracy zdalnej (ewentualnie wizyta raz w miesiącu)
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: przygotowanie do CLA 2022

Post autor: Pitol »

Niestety ale u nas nie da się 100% zdalnie.
Za dużo ze sprzętem pracujemy, żeby to się dało zrobić.
Maks co można wyciągnąć to 2/3 dni zdalnie na tydzień.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
ODPOWIEDZ