Strona 1 z 1

Regulamin konkursu LabVIEW Tool

: 11 gru 2008 14:43
autor: vugie
Mam kilka pytań odnośnie regulaminu:
1. W punkcie 1.4 stoi "...z funkcjami przydatnymi w codziennym użytkowaniu środowiska" - nie jest to dla mnie do końca jasne. Czy chodzi o środowisko jako takie, czy o programowanie. Dla przykładu - czy może być to biblioteka realizująca konkretne zadania (np. jakieś operacje matematyczne), czy też musi być ona ściśle związana ze środowiskiem (np. biblioteka wspomagająca tworzenie dokumentacji)? W pierwszym przypadku trudniej zdefiniować co jest przydatne w "codziennym użytkowaniu". Np. implementacja jakiegoś egzotycznego protokołu komunikacyjnego z pewnością nie byłaby używana na co dzień, byłaby to jednak biblioteka. Ja zagrzebałem się właśnie w bibliotekę nie związaną bezpośrednio ze środowiskiem - może nie egzotyczną, ale na pewno wahałbym się ze stwierdzeniem, że każdy mógłby jej używać na co dzień. Pytanie więc - czy może to być po prostu biblioteka - zestaw funkcji, które pojawią się na palecie, i których można po prostu do czegoś użyć?

2. Domyślam się, że mile widziany byłby przykład zastosowania biblioteki. Czy zrobienie przykładu, który jest jednocześnie narzędziem dla środowiska (a takie rozwiązanie aż mi się narzuca i co więcej - przydałoby mi się) nie zostanie potraktowane jako podwójne zgłoszenie?

3. Czy dokumentacja może być po angielsku? Chciałbym swoją pracę potem szerzej udostępnić i nie trzeba by było tej pracy robić dwa razy.

Pytanie do regulaminu konkursu

: 21 gru 2008 10:31
autor: bogdani
Witaj

Dziękuję za pytania i przepraszam za brak szybkiej odpowiedzi.

Ad 1. Jak najbardziej może to być biblioteka, która będzie widoczna w palecie z funkcjami w środowisku LabVIEW. Co do użyteczności, to w skład jury wchodzą osoby reprezentujące różne dziedziny i zadaniem ich jest obiektywna ocena.

Ad 2. Przykład wykorzystania takiej biblioteki nie będzie traktowany jako drugie zgłoszenie. Powinien on być dostarczony razem z biblioteką. Przykład może się instalować w katalogu examples środowiska i być dostępny z jego poziomu.

3. Dopuszczam dokumentację po angielsku, chociaż przydałby się przynajmniej krótki opis w języku polskim.

Pozdrawiam
bogdani