Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Informacje o konkursach w serwisie Polskie Centrum LabVIEW

Co myślisz o przedłużeniu konkursu do końca roku?

Czas głosowania minął 11 lis 2007 19:14

Zgadzam się, chcę wysłać zgłoszenie i przyda się więcej czasu
5
63%
Nie zgadzam się, termin to rzecz żwięta i trzeba go dotrzymać
2
25%
Jest mi to obojętne, mam już wszystko gotowe i lubię konkurencję
0
Brak głosów
Jest mi to obojętne i tak nie biorę w nim udziału
0
Brak głosów
Inna opinia, komentarz poniżej
1
13%
 
Liczba głosów: 8

bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: bogdani »

Witam

Z uwagi na fakt, iż możliwe że czas przewidziany na konkurs jest za krótki dla niektórych, zastanawiam się nad ewentualnym przesunięciem zakończenia konkursu do końca roku.

Proszę w związku z tym o udział w ankiecie plus jakiś komentarz, abyśmy wiedzieli jaki jest Wasz stosunek do tego pomysłu.

Konkurs jest dla Was, a nie dla nas, więc Wasza opinia jest tu bardzo istotna.

Póki co nie wprowadzam żadnych zmian w regulaminie w związku z czasem jego trwania.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: jogurt_owocowy »

Obiektywnie rzecz biorąc ustalony termin to trochę mało czasu, żeby powstało coś bardziej ambitnego. Dla przykładu: termin nadsyłania zgłoszeń na konkursy na Lavie czy NI chyba nigdy nie był mniejszy niż dwa miesiące, a ten nasz jest chyba bardziej czasochłonny, niż niektóre z nich, choćby z uwagi na duży margines dla własnej inwencji.

Jestem na tak.
Awatar użytkownika
fonzo
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2007 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: fonzo »

Jogurt, dlaczego nie bylo zadnych propozycji do zmian regulaminu na poczatku miesiaca? Jest do tego osobny watek, ostatnie post w tym watku to 02.10. Ja zglosilem swoj udzial 08.10.

Podaj powod dla ktorego nie jestes w stanie tego skonczyc w przeciagu kolejnych 10 dni.
Ja mowie od razu dlaczego nie moge tego dalej kontynuwac po 11 listopada: sa to powazne powody rodzinne, dla ktorych musze odstawic nie tylko zabawe, ale i prace. Siedzialem po godzinach do 2-3 w nocy, aby zdazyc na czas. W pracy tez mam terminy, ktorych musze dotrzymac, bo inaczej mam problem.

Jaka jest gwarancja, ze jesli termin przedluzy sie do konca grudnia, to inne osoby zdaza zrobic to co zaplanowaly?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2007 08:35 przez fonzo, łącznie zmieniany 3 razy.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: bogdani »

Witam
Myślę, że z jednej strony fonzo ma racje i zawsze należy pamiętać o terminach. To, że twoje zgłoszenie będzie w w pierwszym terminie, na pewno będzie brane pod uwagę. Jest to duży plus dla ciebie.
Jednakże nie możemy zapominać o edukacyjnym charakterze konkursu. Chcemy zachęcić ludzi do większego zainteresowania się środowiskiem oraz do tworzenia aplikacji zgodnie z pewną konwencją (jakość kodu).
Kolejna sprawa jest taka, że czasem dla ludzi może być i tak, że ten czas do końca roku nie zostanie dobrze wykorzystany i ciągle będzie go za mało.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bartus
Posty: 141
Rejestracja: 07 maja 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Wrocław/Żory

Re: Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: bartus »

Ew mozna wprowadzic zmiane w regulaminie konkursu, taka, ze:


wprowadzic dodatkowa punktacje za "czas oddania"

gdzie punkty wyjsciowe to powiedzmy 100, jesli ktos odda przed pierwotnym terminem to dodatkowy bonus, ktos odda w dniu, kiedy pierwotnie nadsylanie prac mialoby sie konczyc dostaje 100, a potem za kazdy dzien zwloki wartosc punktow bedzie malala.

dzieki temu osoby, ktore wyslaly prace wczesnie dostana dodatkowy bonus, powidzmy za "nadgorliwosc" :)
Jest pare rzeczy dla których warto zyc - TO,UE i nie zmienia sie nic :)
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: jogurt_owocowy »

Spokojnie fonzo.
Tak jak napisałem "obiektywnie rzecz biorąc", więc nie ma to wspólnego nic ani ze mną, ani z moimi powodami. Nie odmawiam Ci racji, że regulamin to regulamin, a termin to termin, a wręcz przeciwnie. Z drugiej strony traktuję ten konkurs na poły jako konkurs sensu stricto, a na poły jest to dla mnie coś takiego jak:
  • Sposób na wypromowanie labview.pl jako naszej, polskiej społeczności w świecie LabView
  • Sposób na popularyzację LV w naszej rzeczywistości, co chyba leży w interesie nas wszystkich.
  • Pierwszy konkurs na labview.pl, a więc wszyscy się dopiero uczymy (na błędach też) z organizatorami włącznie
Kółko i krzyżyk można napisać i w Excelu. Lepiej byłoby, gdyby owoce tego konkursu były jakieś ambitniejsze. Dlaczego? Ano dlatego, że z nimi można pukać do innych drzwi i na potrzeby kolejnych konkursów znaleźć więcej sponsorów, co przekłada się na lepsze nagrody, co przekłada się na większe zainteresowanie, co przekłada się na lepszy konkurs, co przekłada się na większe zainteresowanie kolejnym, co... Może kiedyś LabviewGame.pl stanie się rozpoznawalną marką nie tylko na polskim poletku.
I ta druga strona medalu mocno do mnie przemawia.
Wiadomo, że konkurs jako z gruntu oparty o rywalizację i konkurencję rodzi różne emocje, ale traktujmy to też jako zabawę, pierwszą tego typu tutaj, a więc z pewną dozą wyrozumiałości i luzu.
Pozdrawiam ]
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: bogdani »

Dziękuję jogurt_owocowy za poparcie działań i pełne zrozumienie założeń
O:)
Bardzo dobrze to opisałeś
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: jogurt_owocowy »

To co Panowie Organizatorzy?

Czas na jakąś męską decyzję. Do kiedy termin?
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: bogdani »

Witam
Z uwagi na małe zainteresowanie tematem (odpowiedziały tylko 4 osoby), myślę że należy dać szansę reszcie. Termin zostanie przedłużony do końca roku 2007.
Otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenie, które otrzyma dodatkowe punkty "za zgłoszenie w pierwszym terminie", co zostanie odpowiednio ujęte w regulaminie.
Jeśli zainteresowanie będzie takie jak teraz, to myślę, że nie będzie problemów z rozdaniem nagród.
bogdani
PS. jogurt_owocowy a jak u ciebie postępy w pracach ?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2007 14:03 przez bogdani, łącznie zmieniany 1 raz.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Egon
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2007 00:00
Lokalizacja: Piła

Re: Czy przedłużyć czas trwania konkursu

Post autor: Egon »

Zgadzam się, chcę wysłać zgłoszenie i przyda się więcej czasu
ODPOWIEDZ