Program pomiaru drgań

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
dumek2010
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2014 22:06
Wersja środowiska: LabVIEW 7.1

Program pomiaru drgań

Post autor: dumek2010 »

Na początek trochę o mnie bo to mój pierwszy post na tym forum.

Jestem inżynierem mechatronikiem. W trakcie studiów zainteresowała mnie obróbka skrawaniem i rozwinąłem swoją pasję w tym kierunku. Zawodowo pracuję jako Technolog/Programista CAM. Hobbistycznie wykonuję małe frezarki oraz plotery o czym można poczytać na dosyć znanym forum CNC. Aktualnie jednak prywatnie podjąłem sie wykonania wibropolerki do polerowania felg oraz małych aluminiowych gratów i dlatego właśnie moja wizyta na forum LABview.

O co mi chodzi:

Chciałbym zlecić wykonanie programu mającego na celu pomiar drgań, w zakresie powiedzmy 5-2000Hz. Pomiar miałby się odbywać w sposób ciągły oraz o określonej długości trwania np 5 sek. Wyniki dla 5 sekundowego pomiaru miałby być przedstawiony na wykresie. Do testów mógłbym dostarczyć mały silniczek z mimośrodową masą na jakiejś fajnej podstawce, co by można było spokojnie testować działanie czujnika nie ganiając go skaczącego po pokoju. Silniczek z sterowaniem potencjometrem.
Fanie by było odczytać amplitudę ale bez konieczności.

Sprzętowo wolał bym RS ale mogę pójść na zakup karty jesli będzie to konieczne.
ODPOWIEDZ