Projekt - analiza częstotliwości

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
wiertara3103
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2012 08:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Projekt - analiza częstotliwości

Post autor: wiertara3103 »

Witam,
Dostałem temat projektu i kompletnie nie wiem jak się za niego zabrać:/ Jeśli ktoś z Was mógłby mi w jakiś sposób pomóc byłbym ogromnie wdzięczny.
Oto temat projektu:
Zaprojektowac i wykonać w LabVIEW program do analizy częstotliwościowej sygnału za pomoca bloku FFT, przedstawić wizualizację przebiegu sygnału analogowego i identyfikację skłądowych harmonicznych, współczynnik THD, dokonać identyfikacji składowych harmonicznych 1,3,5,7. Dokonać analizy zasobów sprzętowych i zaproponować w projekcie wybór karty pomiarowej, podać jej parametry.

Pozdrawiam
Dawid
Awatar użytkownika
spec.kolombo
Posty: 126
Rejestracja: 20 sie 2008 06:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: projekt - pomoc :)

Post autor: spec.kolombo »

Cześć,
Proponuję do sprawy zabrać się tak:
1. Dowiedzieć się i zrozumieć co to FFT, THD i harmoniczne, a przede wszystkim jak te parametry mają się do częstotliwości próbkowania, liczby próbek i co to kryterium Nyquista
2. Nauczyć się podstaw LabVIEW (jest pełno tutoriali w necie, najlepsze są po angielsku)
3. Przejrzeć przykłady dostępne w LabVIEW
4. Analogicznie jak w przykładach wykonać projekt
5. Zastanowić/Dowiedzieć się, mając wiedzę z pkt 1 w jaki sposób parametry karty pomiarowej takie jak: częstotliwość próbkowania, dynamika, odpowiedź częstotliwościowa, liniowość itp. itd. wpływają na dokładność/niepewność pomiaru ww rzeczy i skonfrontować to z wymaganiami na dokładność/niepewność wymaganą w projekcie.

To tak w skrócie.
Na forum możesz oczekiwać więcej pomocy będąc przy pkt 4, gdy będą pojawiać się jakieś problemy.

Pozdrowionka :)
Lepiej być bogatym i zdrowym, niż biednym i chorym.
Spec Kolombo
wiertara3103
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2012 08:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: projekt - pomoc :)

Post autor: wiertara3103 »

A jest szansa na wykonanie takiego projektu przez Ciebie lub Kogoś?

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

projekt - pomoc :)

Post autor: Pitol »

Szansa zawsze jest... z odpowiednimi środkami (finansowymi) na pewno znajdzie się chętny.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
wiertara3103
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2012 08:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: projekt - pomoc :)

Post autor: wiertara3103 »

a jaka byłaby to kwota? a może dla czystej przyjemności i hobby?:)
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

projekt - pomoc :)

Post autor: MicMac89 »

Wiesz, to zależy, od wielu czynników: kto się podejmie, ile ma na to czasu, jakie są konkretnie założenia projektowe. Projekt wygląda na dość złożony, więc musisz znaleźć fanatyka ;]
Certified LabVIEW Associate Developer
wiertara3103
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2012 08:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: projekt - pomoc :)

Post autor: wiertara3103 »

hmm.. nie wiem czy jest złożony. W teorii maksymalna ocena jaką można za niego dostać to 3,5. Gdzie znajde kogoś kto może być chętny podjęcia się zrobienia takiego projektu?
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: projekt - pomoc :)

Post autor: PiDi »

A gdzie znajdę osobę, która ten projekt zadała? Bo myślę, że ocena 3.5 jest absolutnie nieadekwatna do prezentowanego poziomu "przedsiębiorczości"... :-w
ObrazekObrazekObrazekObrazek
wiertara3103
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2012 08:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: projekt - pomoc :)

Post autor: wiertara3103 »

zapraszam politechnika krakowska.:) czyli moge na kogos liczyc? Ten projekt ma byc poprostu wykonany nawet nie calkowicie. Zeby tylko cos bylo.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

projekt - pomoc :)

Post autor: Pitol »

A nie lepiej skorzystać z porady spec.kolombo i spróbować samemu? Zawsze jakaś wiedza i doświadczenie zostanie, a nuż, może się przydać kiedyś.
Szczerze, nie podoba mi się Twoje podejście do problemu, ale... to nie mój problem, więc jak chcesz to szukaj dalej...

A tak na marginesie: następnym razem proszę umieszczać temat w odpowiednich działach.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
wiertara3103
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2012 08:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Projekt - analiza częstotliwości

Post autor: wiertara3103 »

Jak nie będzie innego wyjścia to będzie trzeba się samemu za to zabrać. Dzięki za wszelką pomoc!:)
ODPOWIEDZ