Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
roszej
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009 13:19
Kontakt:

Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Post autor: roszej »

Witam,

Pilnie poszukuję osoby, która pomoże mi lub wykona (bardziej pomoże) wykonać w LabView model filtra wody - tylko symulacja w programie. Oczywiście nie za darmo kwestia dogadania.

W programie miałby być pokazany proces filtracji wody pitnej, badanie dwóch parametrów: żelazo i mangan i na podstawie lub np na podstawie spadku ciśnienia załączałoby się płukanie filtra , zamknięcie części zaworów otwarcie innych i przepływ wody w drugą stronę filtra.

Łukasz

jestem z kujawsko pomorskiego.

Proszę o umieszczanie postów w odpowiednich działach. Post został przeniesiony. Następnym razem będę kasował bez ostrzeżenia. Pitol
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Post autor: AGF »

A czy orientujesz się jak modelować matematycznie filtrację (np: "zapychanie się filtra")?
roszej
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009 13:19
Kontakt:

Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Post autor: roszej »

Trochę mnie nie było ale już jestem.
Dokładnie mówiąc muszę wykonać symulację, bez zagłębiania się w parametry typu przekrój rur, granulację złoża filtracyjnego itd.

Chodzi o zrealizowanie mniej więcej takiego algorytmu:

Filtracja pompa wody surowej tłoczy wodę przez filtr. Woda po przefiltrowaniu trafia do zbiornika z wodą przefiltrowaną (kontrolka sygnalizuje, że pompa działa)
za filtrem dokonywane są dwa pomiary : stężenie żelaza i manganu (sam odczyt może być ustawiany ręcznie - symulowany) dodatkowo jest pomiar spadku ciśnienia na filtrze (przed i za złożem filtracyjnym) - też symulacja. W zależności od tego co następuje wcześniej czy np przekroczenie któregoś z parametrów lub np upłynie czas filtracji (np 1 godzina) następuje płukanie filtra (które trwa z góry zadaną ilość czasu) - pompa wody surowej się zatrzymuje (kontrolka się nie świeci), zaczyna działać pompa w zbiorniku wody przefiltrowanej i tłoczy wodę w druga stronę.

Robiłem w 2009 roku regulator PID z układem zewnętrznym, od tego czasu nic nie robiłem w LV i szukam osoby która byłaby w stanie mi pomóc w tym temacie.

AGF jesteś w stanie mi pomóc :)?
Awatar użytkownika
darkon
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2011 14:21
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Krk

Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Post autor: darkon »

symulacja to model rzeczywistości, ułożyłeś już równania tego modelu ?
Do tego nie trzeba LabVIEW :D
Pomogłem?... pochwal mnie :)
roszej
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009 13:19
Kontakt:

Re: Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Post autor: roszej »

Równania? źle to brzmi,
Poprzedni projekt robiłem na podstawie algorytmu, a w tym przypadku też znam pewien algorytm działania, ale nie wiem jak to ugryźć :)
Awatar użytkownika
darkon
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2011 14:21
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Krk

Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Post autor: darkon »

Skoro to ma być symulacja, to musisz swój "algorytm" zapisać w postaci równań matematycznych, tworząc model matematyczny jakiegoś zjawiska lub obiektu. Wtedy podając odpowiednie wartości (sygnały) na wejścia takiego modelu (funkcji) otrzymujesz jakieś odpowiedzi.
Na tym polega modelowanie i symulacja.
Pomogłem?... pochwal mnie :)
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Poszukuję osoby znającej LabView / model filtra wody

Post autor: AGF »

Witam.

Sądzę że mogę pomóc. Z implementacją raczej nie powinno być problemu . Zagadnienie nie wydaje się być bardzo trudne.Sprawa się oczywiście tak, czy tak skończy na takich czy innych równaniach... (jak piszą moi poprzednicy), jaki masz punkt wyjścia co do modelu zjawisk filtracji (np.: Jak zmienia się opór filtra od ilości przewalonej przez niego wody o określonym stężeni soli), a chociaż czy wiesz gdzie szukać?

Masz już algorytm... to całkiem nieźle. Czekam na odpowiedz (może być prywatna).
ODPOWIEDZ