Szukam pomocy w wykonaniu projektu (zlecę pracę)

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
xyz
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2011 23:35
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Szukam pomocy w wykonaniu projektu (zlecę pracę)

Post autor: xyz »

Witam.
Szukam pomocy w wykonaniu projektu w LabView. Część już mam, jednak "danie główne" jeszcze przede mną, i mimo prób nie mogę sobie poradzić z problemem. Będę wdzięczny za każdą formę pomocy, oferuję także samodzielne dokończenie przez kogoś projektu, za rozsądną cenę. W takich wypadkach proszę pisać na priv.


Temat (w całości):

Kod: Zaznacz cały

Zaprojektować aplikację typu serwer, udostępniającą poprzez sieć komputerową (protokół DataSocket) sterowanie systemem pomiarowym złożonym z generatora HP 33120A oraz multimetru HP34401A. Zaprojektować aplikację typu klient, współpracującą z w/w serwerem.

Aplikacja powinna umozliwiać pomiar charakterystyki U = F (f) badanego obiektu, generator ma za zadanie wysterować badany obiekt, multimetr wykonuje pomiar napięcia na wyjściu badanego obiektu. Wyzwolenie pomiaru powinno nastąpić dopiero po ustaleniu się stanu na wyjściu generatora. 

UZgodnić jednolity protokół wymiany informacji klienta i serwera
Serwer powinien zdalnie uruchomienie procedury pomiaru oraz odebranie wyników
Serwer udostepnia informacje o swoim statusie na stronie www
Serwer powiadamia o błędach poprzez e-mail na adres podany przez klienta
klient pobiera parametry pomiaru z serwera bazy danych MySQL
klient odbiera wyniki pomiarów i zapisuje je w tabeli bazy danych
klient powinien wyświetlać na bieżąco stopień zaawansowania procesu pomiarowego
klient powinien umozliwiac prezentacje na wykresie historycznych danych umieszczonych w bazie danych.
To co jest do zrobienia to właściwie cała część sieciowa przy użyciu DataSocket. Mam już stworzone przyrządy, funkcje charakterystyk, reakcje na błędy, a część sieciowa została "ruszona" metodą zmiennych sieciowych (w projekcie trzeba użyć DS).

Zainteresowanym mogę podesłać stosowne pliki.
xyz
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2011 23:35
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Szukam pomocy w wykonaniu projektu (zlecę pracę)

Post autor: xyz »

witam,

temat nadal aktualny. Atrakcyjne wynagrodzenie pieniężne.
Zainteresowanych proszę o kontakt na maila.
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Szukam pomocy w wykonaniu projektu (zlecę pracę)

Post autor: wino »

Siema,

Nie pomogę Ci co prawda w wykonaniu tego projektu, ale czy niepróbowałeś tego zakończyć sam skoro już tak wiele zrobiłeś.

Nie wiem, kto Ci to kazał robić przez DS?? Ale jeśli to jest jakiś MEGA wymóg dla Twojego nauczyciela to w LabVIEW jest przykład, który pokazuje jak się połączyć za pomocą DS ze zmienną sieciową. To raz.

Dwa. Zapisanie danych do bazy to są 3 funkcje pod warunkiem, że tą bazę masz. Kolegom w pracy to zajmuje 10 minut.. więc Tobie bez znajomości LV zajmie godzinę z pomocą tego forum. Poszukaj se za pomoca opcji szukaj.

W pierwszym wymogu masz napisane, żeby uzgodnić jednolity protokół wymiany danych??? Ale ja nie wiem po co go uzgadniać skoro z tego co napisałeś to klient ma tylko wyzwolić pomiar a to jest przeslanie wartości typu bool za pomoca zmiennej sieciowej .... a no i serwer ma wysłać dane to jest druga zmienna która ma wysłać dane w postaci tablicy ....
klient odbiera wyniki pomiarów i zapisuje je w tabeli bazy danych
to w ogóle jest bez sensu... skoro serwer ma dostęp do internetu to niech sam sobie dane do niej zapisze. Zresztą zapisywanie dużych ilości danych do bazy nie ma sensu, bo szybko zapchasz dysk. Z mojego doświadczenia nie sensu ich tam zapisywać, lepiej zapisać dane do pliku a do bazy zapisać tylko ścieżkę.

Lepiej wspomóż się forum, bo Twój problem jest przede wszystkim nieopisany dokładnie. Patrz na przedostatni punkt. Skąd klient ma wiedziec jaki jest postęp pomiaru? Pewnie potrzeba dodatkowych danych, które trzeba przesłać do z klienta na serwer, dane typu czas trwania pomiaru, cz. probkowania itp ... A na moje oko Twój "problem wygląda na robotę za 2 - 3 kilo złotych.

Swoją pracę powinieneś zacząć od zaprojektowania interfejsu klienta. To Ci pomoże w zdefiniowaniu informacji, które masz przesłać na serwer. Jest jeszcze problem publikacji informacji przez serwer na stronie. Nie wiem, czy nie lepiej było by skorzystać z narzędzia Web publiszing, które umożliwia publikację interfejsu na stronie internetowej. Wtedy mógłbyś zrobić jeden program serwera, a klient polegał by na tym, że łączysz się przez strone do serwera i nim sterujesz. Wtedy by się to jakoś uprościło.

Wybierz drogę "sam" lub opisz swój problem dokładnie, bo ustalenie co dokładnie chcesz dostać zajmie trochę czasu, który poświęciłbyś na dokończenie problemu.
Awatar użytkownika
darkon
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2011 14:21
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Krk

Szukam pomocy w wykonaniu projektu (zlecę pracę)

Post autor: darkon »

Kolegom w pracy to zajmuje 10 minut.
no dokładnie 9,5 minuty :D
Pomogłem?... pochwal mnie :)
ODPOWIEDZ