Zlecę wykonanie projektu

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
kas
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2011 11:30
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Zlecę wykonanie projektu

Post autor: kas »

Witam, do wykonania mam projekt na uczelnię. Bardzo proszę o pomoc, gdyż po przeglądnięciu internetu sama nie jestem w stanie nic zrobić. Załączam screena moich starań oraz schemat układu.

Moje zadanie wygląda następująco: z jednej strony cegły zamocowana jest grzałka. W cegle w jednakowych odległościach umieszczone są termopary (8 sztuk).

Program służyć ma do automatycznego zapisu pomiaru temperatury stale nagrzewanego przedmiotu, pomiar ma być wykonywany w ośmiu punktach. Wyniki mają być zapisane w arkuszu kalkulacyjnym.

Program po kolei załącza nam jeden z ośmiu przekaźników do których podpięte są termopary. Przekaźniki załączają się po określonej zwłoce czasowej, np. 15s.
W tym czasie następuje odczyt napięcia z termopary. Program załącza następny przekaźnik i sczytuje napięcie, i tak osiem razy. Po ostatnim odczycie zwłoka czasowa jest większa, wynosi 10 min, po czym program uruchamia się od nowa.

Innymi słowami:
1) na port LPT jest wysyłana wartość określająca jaki kanał pomiarowy
ma być akurat załączony. (jeden z ośmiu przekaźników)
2) W chwilę po tym karta pomiarowa odczytuje napięcie na wejściu
analogowym i zapisuje go do pliku z informacją jaki to jest kanał i czas
w jakim został dokonany pomiar. (Do wejścia analogowego podłączone jest
równolegle 8 zestyków przekaźników. W zależności który jest
załączony, taki mamy wybrany kanał pomiarowy)
3) Program wraca do pkt 1, zmieniając kanał pomiarowy.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam

Kasia
Załączniki
klatka8.JPG
klatka1.JPG
Otworów ma być osiem
Otworów ma być osiem
ODPOWIEDZ