Konkurs dla programistów

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Konkurs dla programistów

Post autor: bogdani »

Infromacja przesłana przez AQuatro.

Na stronie http://www.haiku.pl zostały ogłoszone 3 konkursy dla programistów.
Konkurs I,
najprostszy (na wykonanie obrazka/tapety) do wygrania 30 zł (na cel konkursu przeznaczono 60 zł. Ponad miesiąc do zakończenia.
Konkurs II,
nieco trudniejszy - na napisanie sterowników do Neostrady dla BeOSa. Czas nieograniczony, na cel zadania przeznaczono 300zł.
Konkurs III
Na napisanie programu do fakturowaia. Na cel konkursu przeznaczono 1000 zł. Czas trwania do końca roku.
Wiecej informacji o konkursach znajdziecie tutaj:

Konkurs1
Konkurs2
Konkurs3
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Konkurs dla programistów

Post autor: Gość »

Tak z ciekawości zapytam czy w LabView jest mozliwość napisania programów takich jak na II i III konkurs? Czy LabView służy jedynie do celów naukowych?
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Konkurs dla programistów

Post autor: Mikrobi »

Prowokator....
8)
Poważniej podchodząc do pytania. LabVIEW powstało jako środowisko obsługujące prace naukowe. Pomiary, gromadzenie danych, prezentacja wyników w postaci wykresów.
Stopniowo jednak ewoluowało do postaci w pelni funkcjonalnego środowiska. Wynika to z profilu firmy National Instruments, producenta LabVIEW. Znaczna część jej produkcji to sprzęt kontrolno - pomiarowy w bardzo szerokim zakresie - od prostych kart pomiarowych po komputery przemysłowe o ogromnych możliwościach. graniczonych w zasadzie tylko wyobraźnią użytkownika komputera (dżentelmeni wszak nie rozmawiają o pieniądzach ;))
Samo LabVIEW ma specyfikę podobnego typu. Po kilku latach programowania widzę, że w zasadzie pytanie : Czy to da się zrobić w LabVIEW? należy zastąpić: Jak to zrobić w LabVIEW?
Oczywiście znaczna część oprogramowania tworzonego w LabVIEW to przemysł i badania naukowe, jednak biorąc pod uwagę możliwości środowiska znaczna część zadań stawianych programom może zostać zrealizowana własnie na bazie LabVIEW.
Jest sprawą oczywistą, że w pewnych przypadkach prościej i szybciej jest sięgnąć do gotowego kodu lub bibliotek stworzonych w C lub C++.
Tak własnie jest moim zdaniem w przypadku sterownika na BeOSa.
Co do programu do fakturowania - jest on oczywiście do wykonania w LabVIEW.
Pojawia się jedynie pytanie o możliwość przenoszenia kodu.

Na stronach NI- LabVIEW Zone jest obecnie ogloszony konkurs Warto tam zaglądnąć i zobaczyć
proponowane zagadnienia.
Co więcej mozna napisać? Od końca 2000 roku pracuje na AGHw Krakowie program stworzony w LabVIEW, obsługujący posedzenia Senatu AGH. Jest połaczony z ponad 100 terminali kart elektronicznych.
- Prezentuje na ekranie aktualny punkt porządku obrad,
- przeprowadza głosowania (liczy głosy, drukuje protokoły) - ...itd
Kończąc: to bardzo dobre narzędzie pozwalające skupić się na rozwiązywaniu problemu nad którym się pracuje. Trzeba tylko umieć zadać pytanie.
:)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Konkurs dla programistów

Post autor: Gość »

Jaki tam ze mnie prowokator. Chciałem jedynie zaspokoić swoją ciekawość.Nie programuję w żadnym języku, więc nie wiem jakie są ich możliwości. Po prostu zdziwił mnie taki temat na tym forum, tym bardziej, że wyczytałem jak naśmiewacie się z osób, które chciały pisać sterowniki czy tworzyć strony www. Ale może nie mam racji skoro NI ogłasza konkurs na odtwarzacz mp3.

pozdrawiam bartek
ODPOWIEDZ