Poszukuję pracy - LabVIEW + Chemia

Jeśli poszukujesz pracy i znasz LabVIEW to pisz tutaj.
Krzysztof_R
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2012 14:31
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Poszukuję pracy - LabVIEW + Chemia

Post autor: Krzysztof_R »

Witam,

Rozpocznę może od informacji, że jestem absolwentem magisterskich studiów uzupełniających kierunku Informatyka Chemiczna na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia licencjackie kończyłem na tej samyej uczelni i na tej samej specjalności. W dniu 16.07.2012 uzyskałem tytuł magistra. Ponadto jestem studentem ostatniego semestru niestacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Technologia Chemiczna na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej.
Przygodę z LabVIEW rozpocząłem w trakcie semestru zimowego ostatniego roku studiów. Jestem osobą, która szybko uczy się programować (Pascal, Matlab, C++, HTML, MySQL) a LabVIEW zainteresował mnie od samego początku. Moja praca magisterska opierała się na stworzeniu interfejsu do stanowiska pomiarowego stałych próbek laserowych opartych na jonach lantanowców. W skrócie:
-zaprojektowałem i z pomocą jednego z prowadzących wykonałem sterownik silnika krokowego do sterowania monochromatorem,
-stworzyłem w pełni działającą aplikację, która komunikowała się ze sterownikiem i detektorem, co pozwalało na mierzenie widm absorpcyjnych, emisyjnych oraz widm zaniku fluorescencji.
Tworząc ją wykorzystałem między innymi:
-komunkację z urządzeniami zewnętrznymi z wykorzystaniem strumieni VISA,
-funkcje obróbki danych spektralnych,
-komunikację z użytkownikiem zarówno przez pola liczbowe jak i okna komunikacyjne,
-wczytwanie danych z pliku, przetwarzanie danych tekstowych na wektory liczbowe,
-przeszukiwanie plików tekstowych,
-generowanie plików wynikowych z sugerowaną generowaną nazwą oraz rozszerzeniem,
-automatyczne generowanie komentarzy do wyników zapisywanych w plikach,
-formatowanie wykresów typu WaveformChart oraz XYChart,
-operowanie wartościami PropertyNode w celu ukrywania i wyświetlania elementów oraz przygotowania opisów wykresów,
-tworzenie aplikacji wykorzystując pliki bilbioteki.
Jesli ktoś byłby zainteresowany szczegułami lub chciałby przeanalizować stworzone pliki, z chęcią odpowiem na wszelkie pytania.
Jak nadmieniłem na wstępie, zaczynam właśnie poszukiwania na rynku pracy. Słyszałem, że wokół Wrocławia jest sporo ofert, jednak jestem dopiero początkującym programistą, planuję ukończyć kursy organizowane przez NI lub zdobyć certyfikaty w najbliższej przyszłości. Czy ktokolwiek zna firmę zajmującą się przemysłem chemicznym, której przydałby się ktoś taki jak ja? Czytałem wcześniejsze posty na forum, wiem że nie powinienem ograniczać się do firm, które już wprowadziły LabVIEW ale starać się "sprzedać" razem z nim jako nowość. Jednak ciekawi mnie, czy są już może tego typu firmy w okolicy Wrocławia.
Dziękuję każdemu, kto przeczytał całą wiadomość i będę równie wdzięczny za wszelkie informacje w temacie poruszanych kwestji.

Pozdrawiam
Krzysztof
ODPOWIEDZ