Konkurs

Wszelkie informacje i ogłoszenia dotyczące spotkań, relacji ze spotkań PLUG

Temat konkursu

Czas głosowania minął 09 cze 2010 15:59

LabVIEW Tools - ciekawe narzędzie do LabVIEW
6
35%
Pole bitwy - opracowanie programu, który będzie brał udział w rozgrywce (kulki, statki lub coś w tym stylu)
7
41%
Sudoku - opracowanie algorytmu rozwiązującego zdefiniowane plansze Sudoku
2
12%
Inne - zaproponuj coś
2
12%
 
Liczba głosów: 17

bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Konkurs

Post autor: bogdani »

Witajcie

Po ostatnich dyskusjach i spotkaniach padło kilka propozycji konkursu.
Chciałbym żebyście się wypowiedzieli co o tym sądzicie, bo myślę że najwyższy czas się tą sprawą zająć.

LabVIEW Tool - temat już był, ciekawy dla uczestników, ale kontrowersyjny sposób oceny.
Pole bitwy to coś o czym wspominaliście, programiki które będą między sobą walczyć wykorzystując framework, który wymaga opracowania.
Sudoku - pomysł pojawił się na Academic Days - będzie kilka plansz (obrazek), które należy rozpoznać i rozwiązać. Kto szybciej ten wygrywa.

Czekam oczywiście na Wasze propozycje.

BTW. to jest mój tysięczny post :-)

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
coolfon
Posty: 232
Rejestracja: 01 gru 2007 08:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Kontakt:

Konkurs

Post autor: coolfon »

Pole bitwy brzmi ciekawie ;) Kto będzie odpowiedzialny za opracowanie "protokołu bitewnego" ? :)

PS. gratulacje z okazji 1k-tego postu :D
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010 16:18 przez coolfon, łącznie zmieniany 1 raz.
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Konkurs

Post autor: vugie »

Ja jestem za tym, żeby samo pole bitwy jako takie oraz "protokół bitewny" były przedmiotem konkursu. Raz, że zagadnienie takie obejmuje najważniejsze aspekty programowania w LV - od globalnej architektury, przez obsługę interfejsu, do niskopoziomowych algorytmów, a wszystko to na średniozaawansowanym poziomie i cały czas pozostaje miejsce na jakiś efektowny pomysł, przy całkiem nieźle zdefiniowanym zadaniu. A dwa - jeżeli powstałby naprawdę ciekawy framework (a ja w to nie wątpię), to byłoby to bardzo fajne, integrujące i edukacyjne narzędzie dla całej naszej społeczności. Myślę, że nie trzeba narzucać żadnej konkretnej gry, którą framework miałby realizować, a tylko podkreślić, że tworzenie "wojownika" ma mieć walor edukacyjny (czyli m.in. niepowinno być zbyt skomplikowane).
Wojownik zwycięskiego "pola walki" mógłby być tematem następnego konkursu, możnaby też prowadzić całoroczne rozgrywki z tabelami, itd.

Boję się, że gdyby gra została "narzucona", a framework został przez kogoś napisany "od ręki", to powstałoby coś słabo zdebugowanego i co gorsza "miodnego"

Odnośnie Sudoku, to mam wątpliwości do elementu rozpoznawania planszy. OCR jest zagadnieniem samym w sobie, a nie każdy ma dostęp do Vision.
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: Konkurs

Post autor: wino »

Co do Vision, to można sobie zainstalować próbną wersję LabVIEW.

Taka bitwa brzmi zachęcająco, ale to jest oklepany temat i można w necie znaleźć jego rozwiązanie, nie wiem czy to nie wypatrzy wyników konkursu.

Zbadałem temat konkursów LabVIEW na stronach NI i tam jest ich od cholery, możemy wybrać jeden z nich, np odtwarzacz multimediów.

PS. Ciekawe kto zagłosował na Tool, hmm ;)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010 19:26 przez wino, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Konkurs

Post autor: Nowszy »

Mnie pomysł Sudoku też się nie podoba - jest już tyle różnych algorytmów rozwiązywania dostępnych, że konkurs przerodzi się w wyszukiwanie optymalnych rozwiązań i implementację ich w LV niż samodzielne myślenie. U mnie na roku była nawet praca magisterska dotycząca Sudoku
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Konkurs

Post autor: bogdani »

Sudoku wrzuciłem bo pojawił się pomysł. Nie chcę być katem i skreślać od razu pomysłu. Nie lud się wypowie ;-).
Również zgadzam się z tym, że nie wszyscy mają dostęp do Vision, a nawet jak ktoś skorzysta z wersji próbnej, to nie wiem czy zdąży się zapoznać z nim i zrobić pracę na konkurs.

Pole bitwy jest OK, bo łatwo daje się określić zwycięzcę. Nie chcę jednak, aby były to jakieś nudne rozgrywki.
Można faktycznie spróbować opracować jakiś pięciobój żeby nie było za nudno i przez cały rok będą rozgrywki. Może jakaś uczelnia się dołączy i zaliczeniem będzie miejsce w pierwszej trójce hehehe

Zaczyna mi się podobać, opracowanie pola bitwy wraz z przykładami wojowników.

wino, to nie ja :-)
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Konkurs

Post autor: Pitol »

ha ha! to byłem ja :D a to dlatego, że zacząłem sobie dłubać coś dla własnego pożytku i zabicia czasu (w pracy) B-) może się coś z tego wykluje...
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: Konkurs

Post autor: wino »

Pitol, co ty robisz o czym ja nie wiem?? X(
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Konkurs

Post autor: Pitol »

ha ha... tajemnica! powiem Ci po drugim/trzecim piwie :D
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Konkurs

Post autor: bogdani »

eeee, to ja już będę nieprzytomny ;-)
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
__behemot_
Posty: 57
Rejestracja: 03 lip 2008 09:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Konkurs

Post autor: __behemot_ »

A mi już długi czas po głowie chodzi aplikacja, działająca jak GPS komunikacji miejskiej.
Użytkownik musiałby podać minimum początek i koniec trasy, oraz dzień a aplikacja podałaby trasę z zaznaczonymi przystankami i przesiadkami. Problem tylko byłby z miejscowością, każdy pewnie wolałby dla swojej.
Pozdrawiam
"kobieta też człowiek, też może być"
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Konkurs

Post autor: bogdani »

Oddano 12 głosów. :-(

Czyżby na forum naprawdę zaglądało tak mało osób?
A może to liczba osób zainteresowanych konkursem?
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Re: Konkurs

Post autor: PMaj »

Witam wszystkich !

Mi osobiście nie podoba się temat "pole bitwy". Temat wymaga dookreślenia, bogatej specyfikacji (im bogatrzej tym lepiej), przez co ograniczy się w pewien sposób programistów. Podejrzewam, że efekt takiego konkursu nie będzie tak ciekawy jak w innym przypadku (sudoku zakwalifikowałbym również do zakresu "pole bitwy" :) ).

Myślę, że temat LabVIEW Tool niesie ze sobą więcej pożytku. Osoby, które cenią swój czas będą wolały go poświęcić na zbudowanie zestawu przydatnych funkcji zamykając je do jakiejś biblioteki i nazywając *** Tool niż pisać nieprzydatny fragment kodu wpasowujący się w daną specyfikację.

Jeżeli chodzi o ocenę - rzeczywiście - spełniający specyfikację kod łatwiej jest ocenić, jest to mniej kontrowersyjne. Jednak chyba nie tak pożyteczne. Podczas ostatniego konkursu raczej nie było wątpliwości, kto powinien wygrać konkurs.
Osobiście nie oceniałbym wielkości (w sensie bajtów) kodu, bo ktoś, kto używa bogatego zestawu funkcji do pracy nie będzie miał problemów z wysłaniem 10 MB. Oceniałbym raczej tak, jak ocenia się programistów - poprawność kodu, czytelność, styl itp. Można dodatkowo wprowadzić użyteczność, ale nie wiem jak ją wycenić - lub też wyłonić pierwszą 10tkę i poddać społeczności LV do głosowania.

Pozdrawiam
P.
Nie jestem leniwy
Mam zawyżone wymagania motywacyjne
Awatar użytkownika
jacus
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2009 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Konkurs

Post autor: jacus »

bogdani na pewno ludziska są zainteresowani, i śledzą temat, ale na pewno zapracowani :) i nie mają czasu aby zagłosować. Róbcie konkurs róbcie !! !! !! :-BD
Zgadzam się z PMaj całkowicie i go popieram! Dobrze napisane ;)
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs

Post autor: vugie »

PMaj pisze: ...
Jeżeli chodzi o ocenę - rzeczywiście - spełniający specyfikację kod łatwiej jest ocenić, jest to mniej kontrowersyjne. Jednak chyba nie tak pożyteczne.
...
Eee tam, nie wszystko musi być pożyteczne :)
Arena byłaby zresztą taka, tyle że w innym wymiarze - edukacyjnym (tak, wiem - Tool też...), a na późniejszym etapie integracyjnym. Byłoby to także coś, czym można się pochwalić innym społecznościom.
ODPOWIEDZ