[PLUG] Spotkanie i konkurs

Wszelkie informacje i ogłoszenia dotyczące spotkań, relacji ze spotkań PLUG
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: bogdani »

Witajcie

Myślę że wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie użytkowników LabVIEW w Polsce oraz na konkurs (w zasadzie to mam taką nadzieję).
Plan mój był taki, że zostanie ogłoszony konkurs a na jego zakończenie się spotkamy. Był nawet pomysł na konkurs, ale póki co tworzą się założenia i tak już duuuużo czasu przeleciało. Żeby nie przedłużać to może ktoś podrzuci jakiś pomysł na konkurs, chyba że powtórzymy ostatni temat - LabVIEW Tool - w wersji 2. LabVIEW 2009 wprowadziło wiele ciekawych możliwości i dzięki temu prace mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne.

Ostatni konkurs trwał chyba ze 100 dni. Teraz myślę że tematyka znowu ambitna i są wakacje to może damy czas do października.

Jeśli są pomysły na spotkanie wcześniejsze to ja jestem otwarty i możemy coś zorganizować.
Przy okazji zgodnie z ostatnią ofertą NI, czeka nas (Was) jeszcze możliwość zdania CLAD. :-) za darmo.

bogdani

PS. Wszelkie opinie mile widziane. W końcu mamy demokrację.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: Pitol »

a miejsce spotkania już ustalone?
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: bogdani »

Nie, miejsce tez jeszcze nie ustalone.

Temat do dyskusji

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: Nowszy »

Ja tylko dodam, że dla niecierpliwych, którzy równocześnie są studentami lub pracownikami uczelni, możliwość zdania CLAD będzie dostępna już w maju:
ni.com/poland/academicandresearch

Przy okazji zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: bogdani »

Skoro mój wątek spotkania wywołał tak burzliwą dyskusję, to może zajmijmy się najpierw konkursem.

Moja propozycją była druga edycja LabVIEW Tool, bo myślę że są duże szanse na powstanie ciekawych rzeczy (już nawet takie widziałem :-) )
Myślę że maj to dobry miesiąc żeby rozpocząć konkurs.

Jeśli nikt nic ciekawego nie zaproponuję to niech będzie LabVIEW Tool, bo show must go on, czy jakoś tak.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: lordexod »

Co do konkursu to może programy związane z labview scripting.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: bogdani »

No myślę że LabVIEW Tool jest doskonałą okazją do tego żeby coś w tym stylu popełnić :-)

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: Nowszy »

A może najbardziej nietypowe zastosowanie LV? Ja np. ostatnio popełniłem prosty programik do analizy funduszy inwestycyjnych - czyli 'LV jako program analiz finansowych' - a to przecież jeszcze nic. Może ktoś wymyśli ciekawsze rozwiązanie? 'LV w obsłudze ekspresu do kawy', itd.

Na którymś forum widziałem też wątek o VI-ach, które w jak najbardziej skomplikowany sposób robią rzeczy najprostrze. Miało to nawet jakąś mądrą nazwę, ale zapomniałem ;/
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: [PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: jogurt_owocowy »

A może turniej programów grających między sobą w jakąś prostą (jeśli chodzi o zasady) grę logiczną typu Gomoku albo Reversi?
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

Re: [PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: lordexod »

A jakie będą nagrody.
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: vugie »

jogurt_owocowy pisze:A może turniej programów grających między sobą w jakąś prostą (jeśli chodzi o zasady) grę logiczną typu Gomoku albo Reversi?
Może najpierw konkurs na sam framework - arenę, na której walczyłyby dwa algorytmy przestrzegające określonych reguł. Algorytmy programowałoby się w formie wtyczek. Teraz konkurs mógłby dotyczyć samej areny (zasad i silnika z przykładowymi algorytmami). Następny konkurs dotyczyłby samych algorytmów do gry, która wygra w tym konkursie.

Było kiedyś coś takiego w LV - ViBots - programował się czołgi. Teraz nie ma nawet strony tego, a były konkursy, rankingi...

W ogóle byłbym za tym, żeby bardziej sprecyzować tematykę konkursu - żeby nie trzeba było porównywać jabłek z sałatą.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: bogdani »

vugie masz rację, że bardzo ogólny konkurs powoduje że ocena jest subiektywna i może budzić wątpliwości.
Dlatego też w ostatnim konkursie LabVIEW Tool, nie tylko ja oceniałem prace, ale jeszcze inne osoby.

Jestem za tym żeby to był jakiś zdefiniowany konkurs, to może wspólnie opracujemy coś na czym będziemy walczyć?

Co do nagród, to dwie już są, pozostały z poprzedniego konkursu MIO oraz XBox 360.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: [PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: jogurt_owocowy »

vugie pisze:W ogóle byłbym za tym, żeby bardziej sprecyzować tematykę konkursu - żeby nie trzeba było porównywać jabłek z sałatą.
To byłaby jedna z kilku zalet turnieju, w którym programy grają między sobą.
vugie pisze:Może najpierw konkurs na sam framework - arenę, na której walczyłyby dwa algorytmy przestrzegające określonych reguł. Algorytmy programowałoby się w formie wtyczek. Teraz konkurs mógłby dotyczyć samej areny (zasad i silnika z przykładowymi algorytmami). Następny konkurs dotyczyłby samych algorytmów do gry, która wygra w tym konkursie.
Zależy od gry. Jeśli byłaby to gra planszowa z prostymi zasadami (choćby wspomniane Gomoku, czyli - w skrócie - "kółko i krzyżyk do pięciu w rzędzie"), to zarówno framework-arena, jak i szkielet zawodnika-wtyczki byłyby bardzo proste.
W wersji minimum:
Zawodnik dostawałby na wejście tablicę symbolizującą planszę oraz kolor swoich pionków, a na wyjście wyrzucałby numer pola, na którym stawia swój kolejny pionek.
Framework-arena robiłby walidację zrobionego ruchu (np. czy wskazane przez zawodnika pole jest wolne), uaktualniał planszę, sprawdzał czy ktoś wygrał i - jeśli gra toczy się dalej - wołał do tablicy drugiego zawodnika.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010 17:19 przez jogurt_owocowy, łącznie zmieniany 1 raz.
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

Re: [PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: lordexod »

Jak już jesteśmy w temacie o botach to może program botnet lub storm botnet.
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: [PLUG] Spotkanie i konkurs

Post autor: smiga »

lordexod pisze:Jak już jesteśmy w temacie o botach to może program botnet lub storm botnet.
Korzyść z tego będzie taka, że wszystkie służby specjalne zainteresują się programowaniem w LabVIEW :)
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ