Konwersja sterownika urządzenia w starej wersji do nowej

Tematy związane z zauważonymi błędami w LabVIEW oraz lista życzeń - nowe funkcje, które mogłyby się znaleźć w nowej wersji.
ebyn1
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2011 09:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Konwersja sterownika urządzenia w starej wersji do nowej

Post autor: ebyn1 »

Witam

Jestem raczej początkującym użytkownikiem Labview i tego forum, więc jeżeli zamieściłem post nie w tej kategorii lub go powielam to proszę o wyrozumiałość.

Problem jest następujący. Mam sterowniki od dwóch urządzeń:
1) lockin - sterowniki w wersji 9.X
2) OPO - sterowniki w wersji 5.X

Chcę napisać program sterujący tymi urządzeniami lecz posiadam wersję 2009 Labview. W przypadku sterownika 2) wypluwa mi informację, że sterowniki są za stare i nie może ich otworzyć. Z tego co się zorientowałem to są dwie drogi aby problem rozwiązać. Pierwszy to mieć starszą wersję pośrednią pomięczy wersją sterownika a 2009 i dokonać konwersji sterownika do nowszej wersji. Drugie podejście to konwersja poprzez toolkit Labview specjalnie do tego przeznaczony (link do strony tu: http://zone.ni.com/devzone/cda/tut/p/id/8387).
Problem w tym, że nie mam starszej wersji Labview a polski dealer Labview nie odpowiada od miesiąca na moje maile z prośbą o udostępnienie tego toolkita, który notabene jest za free.

Może ktoś z was posiada takiego toolkita lub jest w stanie dokonać dla mnie takiej konwersji?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
ebyn1
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Konwersja sterownika urządzenia w starej wersji do nowej

Post autor: Pitol »

Po pierwsze:
z tabelki na stronie, którą podałeś wynika, że z 5.x do 9.x nie można przenieść kodu za pomocą toolkitu do konwersji (czytać tabelkę uważnie!!)

Po drugie:
wrzuć te sterowniki tutaj, zawsze znajdzie się ktoś, kto ma 7.x i Ci zrobi konwersję.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
ODPOWIEDZ