separator dziesiętny

Tematy związane z zauważonymi błędami w LabVIEW oraz lista życzeń - nowe funkcje, które mogłyby się znaleźć w nowej wersji.
mn1803

separator dziesiętny

Post autor: mn1803 »

Witam

LabView czyta info. o seperatorze dziesiętnym z systemu windows prawda ?

Korzystam z Windowsa Visty angielskojęzycznego, klawiatura ustawiona na PL (programisty) i zmienione na PL ustawienia regionalne.
Czytaj: wybrany separator dziesiętny w systemie WIN to przecinek.

Zapisując dane do pliku, Labview (8.2) wrzuca ciągle jako separator kropkę :/ - czy to znany błąd ?

Zapis jest do formatu lvm.
Jak zmusić go do używania przecinka ?


Używam do zapisu: Write to measurment file
Awatar użytkownika
coolfon
Posty: 232
Rejestracja: 01 gru 2007 08:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Kontakt:

separator dziesiętny

Post autor: coolfon »

Jakiego typu dane zapisujesz? Czy musisz korzystać z Write to measurment file?
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: separator dziesiętny

Post autor: jogurt_owocowy »

Sprawdź czy masz włączoną opcję Use localized decimal point (Tools -> Options -> Front Panel).
W ogóle dziwne jest to, że funkcja Write To Measurement File nie umożliwia wyboru separatora dziesiętnego, tym bardziej, że robi to jej bliźniaczka Read From Measurement File.
mn1803

separator dziesiętny

Post autor: mn1803 »

Jakiego typu - konkretnie nie wiem ;)
Z wykresu Y(t) gdzie Y ma miano Voltów i to sygnał sczytywany z karty PXI oscyloskopu.
Write to Measurement stosuje choć fakt nie musiałbym- ale już zacząłem w większym -programi i musiałbym pozamieniać-
ale on swoją drogą nie ma możłiwości zmiany separatora mimo, że w Read measurment file jest
:) ciekawe.
Opcja żeby brał separator z lokalizacji jest włączona.
Nadal źle bierze.
Generalnie już wiem, że lepiej stosować prostsze rozwiązania zapisu do pliku : read/write to text file i read/write spreadsheet string to array itd. - można bardziej nad tym panować :)
Więc dzięki za zainteresowanie
ODPOWIEDZ