METER MT 4090 f. MOTECH

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
hynek
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2004 00:00

METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: hynek »

Mam problem z mostkiem MT 4090 (MOTECH). Przyrząd wyposażony jest w interfejs RS 232. Ustawilem parametry transmisji zgodne z danymi z instrukcji obslugi. LabVIEW (6.1) widzi miernik, ale odczyty z portu są nieprawidlowe, oraz nie można poprzez port sterować mostkiem, więc nie wiem co jest grane. Jeśli ktoś może mi pomóc to proszę o poradę.
harold84
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2008 07:04
Kontakt:

Re: METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: harold84 »

czesc, mam identyczny problem, mostek wysyla jakies krzaki w trybie bining mode. nie umiem sobie z tym poradzić :(
hynek
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2004 00:00

METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: hynek »

Witam, problem udało mi się rozwiązać. Aby mostek współpracował poprawnie z komputerem konieczne jest nie tylko poprawne zdefiniowanie parametrów transmisji (wg. instrukcji obsługi) ale także zmiana trybu jego pracy bezpośrednio z klawiatury mostka na tryb REMOTE.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników mostka.
gorki
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2011 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 6i

Re: METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: gorki »

Mam problem z ustawieniem miernika. Pomimo ustawienia parametrów zgodnie z instrukcją nie mogę skomunikować się z miernikiem. W trybie normal otrzymuje od miernika masę informacji w postaci różnych gwiazdek ale gdy przełączam na tryb remote i wysyłam polecenie *IDN? nie otrzymuje żadnej odpowiedzi.
artbi82
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2011 14:44
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Re: METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: artbi82 »

Moze brakuje odpowiedniego terminatora na końcu komendy wysyłanej do urzadzenia?
Pozdrawiam,
ArtBi
gorki
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2011 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 6i

METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: gorki »

Terminator jest podany w konfiguracji portu. W linku znajduje się zdjęcie programu może to pomoże w rozwiązaniu problemu. File name: rs232.jpg File size: 196.6 KB
artbi82
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2011 14:44
Wersja środowiska: LabVIEW 2016

Re: METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: artbi82 »

1. Z załączonego pliku wynika że ustawiasz częstotliwość w mostku na 100 KHz. Czy mostek reaguje na tą zmianę?
2. Property Node powinno być pomiędzy pętlą opóźniającą a VISA Read, z rysunku można to różnie odczytać.
3. Ilość bajtów do odczytania można podać jako stałą np.: 256 transmisja i tak zatrzyma się na terminatorze.
4. Podłącz się do mostka Terminalem windowsowym i sprawdź czy da się coś ustawić/odczytać.
5. Może coś z przewodem jest nie tak???
Pozdrawiam,
ArtBi
gorki
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2011 16:02
Wersja środowiska: LabVIEW 6i

METER MT 4090 f. MOTECH

Post autor: gorki »

Dzięki za pomoc. Okazało się, że miernik potrzebuje komend w postaci szesnastkowej. Wszystko teraz działa tak jak powinno
ODPOWIEDZ