Generator Zopan PGP-9 i komunikacja przez IEC-625/GPIB

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
kamus
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2010 14:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Generator Zopan PGP-9 i komunikacja przez IEC-625/GPIB

Post autor: kamus »

Witam. Posiadam generator ZOPAN typ PGP-9 i instrukcję obsługi do niego. Chcąc zrobić do niego sterownik w LabVIEW, postanowiłem wpierw sprawdzić go poprzez NI VISA test panel i opcję input/output. Zacząłem wysyłać do niego komendy w kodach ASCII. I tak np. kod F8 włącza w nim funkcję przebiegu 10MHz. Wszystkie kody/funkcje działają dobrze (można sprawdzać je na wyświetlaczu i panelu przednim). Mam problem z ostatnią funkcją/rozkazem jaki trzeba do niego wysłać. Jest to rozkaz adresowany GET (kod ASCII "BS", wartość szesnastkowa : 08), który spowoduje pojawienie się przebiegu na wyjściu generatora. Czy ktoś wie co trzeba wpisać w okienku "select or enter command" VISA test panel`u by wysłać do generatora ten kod? Generator jest pod adresem GPIB : 7. Próbowałem wpisywać rozkaz \8 i \08, by wysłać wartość szesnastkową 8. Jednak to nic nie daje. Generator i sterownik GPIB na pewno są sprawne. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ