Arduino i błędy

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Arduino i błędy

Post autor: spalinowy »

Witam,

może komuś się przyda rozwiązanie kilku napotkanych błędów przy obsłudze Arduino. Opisane w kolejności jak mi się pojawiały.


error 5002 - brak oprogramowania LabVIEW Interface for Arduino (LIFA) wgranego na Arduino do obsługi add-on Arduino. Po zainstalowaniu Add-on dla Arduino trzeba znaleźć plik w lokalizacji: Pliki programów (x86)/National Instriments/LabVIEW2017/vi.lib/LabVIEW Interface for Arduino/Frimware i uruchomić plik LIFA_Base, mając już zainstalowane środowisko dla Arduino w wersji 1.0.5 r2, bo nowsze nie są wspierane.
error 5003 - brak oprogramowania od MakerHub wgranego na Arduino do obsługi add-on LINX. Dostępny z poziomu Menu w LabVIEW. Tools -> MakerHub -> LINX -> LINX Frimware Wizard. Także trzeba zainstalować środowisko Arduino, aby móc wybrać odpowiedni port COM. Bez instalacji miałem tylko COM1 i nie wykrywało mi sprzętu, a po instalacji pojawił się też COM3 i już wszystko działało.
error 5006 - problem ze znalezieniem urządzenia. Usunąłem stałą, która wskazywała port COM.
error 54 - problem z TCP/IP. Nie wiadomo czemu pokazał mi się taki błąd, więc go wyciąłem, aby nie zatrzymywał mi pracy VI.
error 5005 - problem ze znalezieniem urządzenia. Tym razem pomogło otworzenie przykładowego VI, jaki tworzy się po zainstalowaniu oprogramowania na Arduino. Mi ten zadziałał, a identyczny zrobiony przeze mnie wyrzucał ten błąd.
error 5001 - pojawia się gdy urządzenie nie zdąży wykonać zadania i dać odpowiedzi w określonym czasie. U mnie pojawił się, gdy kończyłem działanie aplikacji, a wcześniej zerowałem wartości na wyjściach Arduino. Wystarczyło dodać odpowiednie opóźnienie dla tego fragmentu i wszystko działa poprawnie.

Dlatego zalecam otworzyć ten przykład, uruchomić i go edytować jeśli działa.
ODPOWIEDZ