Bluetooth przesyłnie danych pomiędzy dwoma PC

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Awatar użytkownika
mnawotka
Posty: 55
Rejestracja: 15 lut 2016 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Bluetooth przesyłnie danych pomiędzy dwoma PC

Post autor: mnawotka »

Witam, wykorzystując bibliotekę LV do komunikacji za pomocą Bluetooth, próbuje przesyłać dane z jednego PC do drugiego PC.

Ogólny zarys tego co chce robić to wysłać komendę pomiaru z PC#1 , PC#2 odbiera komendę pomiaru i po wykonaniu pomiaru przesyła dane z powrotem do PC#1.

Wykorzystuję do tego adapter firmy 4world http://www.emag.pl/4world-bluetooth-mic ... D6MLNMBBM/

Według specyfikacji możliwe usługi to:

A2DP - Advanced Audio Distribution Profile
BIP - Basic Image Profile
DUN - Dial-up Networking (połączenia dial-up)
Fax - profil faxu
FTP - File Transfer Profile (dostęp do plików zapisanych na innych urządzeniach)
HSP - Headset Profile (zestaw słuchawkowy)
LAN Access - profil karty sieciowej
LAN Access - profil karty sieciowej
PAN - Personal Area Network (tworzenie sieci ad-hoc z innymu urządzeniami)
Printer (drukarka)
SPP - Serial Port Profile (port szeregowy)
SYNC - Synchronization


Najkorzystniej byłoby wykorzystać SSP, lecz po zainstalowaniu sterowników praktycznie nie ma możliwości sparowania urządzeń ze sobą - przy sterownikach windowsa. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ? Próbując uruchomić przykłady również brak komunikacji.

Jeżeli zainstaluję BlueSoleil 10 bądź wersję wcześniejszą, jest możliwość uruchomienia SSP - lecz trzeba robić to manualnie co uruchomienie komputera, dopóki połączenie się nie zerwie. Dlatego nie chciałbym działać z wykorzystaniem tego oprogramowania.

Jak podejść do tego zagadnienia ? Ktoś ma sprawdzoną metodę poszukiwania na forach PL i EN nie przyniosły pozytywnego rezultatu.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Bluetooth przesyłnie danych pomiędzy dwoma PC

Post autor: PiDi »

Pogrzebałem i wychodzi mi, że LV współpracuje tylko z "Microsoft Bluetooth driver" (zob. ostatnią część tutaj: http://zone.ni.com/reference/en-XX/help ... _wireless/ ). Może kwestia przełączenia sterownika w managerze urządzeń?

Tutaj jeszcze znalazłem jakiś kawałek kodu, ale nie sprawdzałem, jak działa: https://forums.ni.com/t5/Example-Progra ... -p/3508959
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mnawotka
Posty: 55
Rejestracja: 15 lut 2016 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Bluetooth przesyłnie danych pomiędzy dwoma PC

Post autor: mnawotka »

Dzięki wielkie, zaraz zabieram się do czytania. Obawiam się też tego że ten adaptery są do d... , mam zamiar kupić z 2 sztuki na allegro i sprawdzić jak będzie działać.

EDIT:

Biblioteka z pierwszego link-a , już się z Nią spotkałem. Z czego wszystko fajnie jeden komp mi tworzy Virtual COM natomiast na drugim mam błędy.

Tak jak pisałem zamawiam nowe bluetooth z "aledrogo" i podziałamy jak przyjdą :)
ODPOWIEDZ