Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
elektryk_wn
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2009 19:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: elektryk_wn »

Witajcie,

Mam w planach przygotowanie różnych modułów dla myRIO jednak mam problem z dostępnością wtyczek.
Jedyne co odnalazłem albo gotowe moduły z breadbordem lub płytką uniwersalną albo kontakt do producenta w USA.

Pomóżcie proszę znaleźć takie wtyczki.
Realizując kilka projektów dużo łatwiej jest przełączać całe płytki niż plątaniny kabli.
Gotowe moduły są dla mnie za drogie i chciałbym bardzo sam zaprojektować własne, które później udostępnię.

Wszystkiego dobrego na 2016 :ymparty:
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: PiDi »

Jak szukałeś tych złączy? Jeśli się bardzo nie mylę, to:
MXP = złącze goldpin 2x17 w rastrze 2.54, czyli jakieś stąd http://www.conrad.pl/Listwy-Pin,-m%C4%9 ... pin%f3w=34 , tudzież na taśmę: http://www.conrad.pl/Z%C5%82%C4%85cza-s ... %eadzie=17
MSP - to coś chyba dałoby się skompletować stąd: http://www.conrad.pl/%C5%81%C4%85cznik- ... %3c+250.00 , ew. NI ma w ofercie zestaw takich złączy, tylko trochę drogo: http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/pl/nid/210731

W trakcie pisania tego znalazłem jeszcze taką oto fajną informację: http://forum.trenz-electronic.de/index.php?topic=401.0

No, to teraz nie wierz mi na słowo i potraktuj powyższy post jako pomoc w poszukiwaniach, nie jako odpowiedź ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
elektryk_wn
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2009 19:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: elektryk_wn »

Złącza 34 pin oczywiście są dostępne, ale takie kątowe, żeby płytka była w tej samej płaszczyźnie co myRIO, to słabo z tym.
elektryk_wn
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2009 19:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: elektryk_wn »

Co do złącza MSP Twoje propozycje jednak się nie sprawdzą, bo może to nie było oczywiste ale chodzi mi o złącza do płytek PCB własnego projektu.
Te z linków są ze śrubkami pod przewody. Zestaw NI jest niekonkurencyjny bo za niewiele większe pieniądze są całe gotowe moduły.
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: Nowszy »

Cześć

Napisz trochę więcej na temat tych płytek jakie planujesz zbudować (tu lub na priv). Może uda się kilka sztuk złączy MSP->PCB zorganizować.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
elektryk_wn
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2009 19:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: elektryk_wn »

Witaj,

nie dostałem powiadomienia, że jest nowy post, więc nie zaglądałem do tematu.
W planach jest na pewno płytka do komunikacji w CAN (czekam na gotowe moduły zakupione przez neta ale chcę własną wersję zrobić pod myRIO)
Drugi pomysł to płytka pod precyzyjne przetworniki delta-sigma 24-bit, w dalszej perspektywie dołożenie układów kondycjonujących (PGA, dzielniki).

Czekam teraz na dwa moduły DDS 70MHz z Chin ze znanego portalu. Będą dawcami do analizatora impedancji/sieci. Jeśli w LabVIEW udało się zgabnie do tej aplikacji napisać soft, to też bym chciał to w postaci modułu zrobić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: Nowszy »

Cześć

Nie wiem czy wiesz, ale moduł CAN jest dostępny: http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/pl/nid/212740 . Oczywiście możesz robić swój, to tylko do twojej informacji.

Co do drugiego - brzmi ciekawie, daj znać jak to wyjdzie.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
elektryk_wn
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2009 19:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: elektryk_wn »

Z całym szacunkiem ale zejdźmy na ziemię do polskich realiów.
720zł za moduł to nie jest dobra cena.
Mam już 2 moduły CAN w sumie za 50zł prosto z Chin. Trzeba będzie je podpiąć na szpilach i zacząć pisać soft.

Ale kwestia wtyczek pozostaje nadal aktualna. O ile dobrze pamiętam piny w złączach są w stanie jechać na 40MHz.
Szkoda byłoby tracić na jakości sygnału podłączając się jakimiś kabelkami.
Taśma od dyskietek to dobre rozwiązanie, ale nie najlepsze. Signal integrity się kłania, masa na co drugiej linii.
Teraz jadę z VHDL na MAX10 od Altery ale już niedługo dobiorę się do tego FPGA w myRIO, jeszcze kolejny argument,
żeby móc przygotować płytkę na odpowiednim złączu.

Przeszukałem całe all..o i nie ma tych wtyczek. Może gdzieś za granicą poza firmą OH SHORE są w rozsądnej cenie.
Fajnie byłoby, gdyby NI wsparło tą kwestię i z którymś zaprzyjaźnionym dystrybutorem zapewnili dostęp.
myRIO jest adresowane do studentów i dobrze byłoby zapewnić w cenach dla nich przystępnych osprzęt.

Także przystawka pozwalająca uruchamiać shieldy do Aduino UNO R3 na pewno by była dobrze przyjęta (znowu w rozsądnej cenie).

Większa szansa jest, że ktoś kolejny zdecyduje się na myrio za powiedzmy 1400zł niż że dotychczasowy użytkownik kupi tą płytkę protoypową
ze złączem kątowym za 100zł. Wszystkim nam chodzi o sukces tej platformy - jest bardzo dobra i daje ogromne możliwości, ale nie drenujmy
kieszeni. I tak komercyjna firma przy zakupie jednego CRIO z modułami zapewni dużo dużo większą marżę dla NI.
elektryk_wn
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2009 19:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Wtyczki, konektory do złącz myRIO (MXP, MSP)

Post autor: elektryk_wn »

PS Przygotujcie złączę łątwo dostępne i w dobrej cenie, to przygotuję w EAGLE gotową formatkę dla płytki i udostępnię. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ