USB + NI Visa Driver Wizard Win 8.1

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
marek323
OptiNav
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 13:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

USB + NI Visa Driver Wizard Win 8.1

Post autor: marek323 »

Witam, mam taki problem. Podłączam przyrząd przez USB i chce użyć Visa Driver Wizard.
A oto problemy:
1) NI Max nie widzi tego przyrządu (przebrnąłem przez instalację niepodpisanych sterowników i menadżer urządzeń go widzi),
2) Mam Win 8.1 32 bitowy z LV 2014 i po zainstalowaniu NI-VISA 14.0 nie mam tego wizarda. Czy on się instaluje w jakimś innym katalogu niż w win7?
Urządzenie to miernik poziomu dźwięku SVANTEK.

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia i jakoś przez to przebrnął?
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: USB + NI Visa Driver Wizard Win 8.1

Post autor: PiDi »

To może od innej strony: co chciałbyś osiągnąć? Użycie Visa Driver Wizard brzmi dość egzotycznie, może nie do końca tego potrzebujesz?

P.S. U mnie rzeczony "Czarodziej Kierowców Wizowych" znajduje się w katalogu C:\Program Files (x86)\IVI Foundation\VISA\WinNT\NIvisa\NI-VISA Driver Wizard.exe, jeśli mimo wszystko szukasz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
marek323
OptiNav
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 13:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

USB + NI Visa Driver Wizard Win 8.1

Post autor: marek323 »

Potrzebuję mieć po prostu komunikację poprzez bloczki VISA poprzez USB. Chciałem skorzystać z tego rozwiązania: http://www.ni.com/tutorial/4478/en/ Wiem, że bez problemu można to zrobić pod win7. Jednakże wygodniej byłoby mi to zrobić na komputerze, na którym mam zainstalowany win8.1. Myślałem, że może ktoś przez to przebrnął, bo wszystkie rozwiązania jakie znajduje w necie, odnoszą się właśnie raczej do win7
Dzięki PiDi, u mnie pod win7 też tam siedzi, a pod win 8.1 nie ma :(
Widziałem, że wyszło nowe LV z nową NI-VISA 15, zobaczę czy to nie rozwiąże mojego problemu ;)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015 12:31 przez marek323, łącznie zmieniany 1 raz.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: USB + NI Visa Driver Wizard Win 8.1

Post autor: PiDi »

A masz VISA 14.0 czy 14.0.1? Ta pierwsza z tego co widzę (http://www.ni.com/nisearch/app/main/p/b ... ssnav:ndr/) nie wspiera Win 8.1.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
marek323
OptiNav
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 13:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

USB + NI Visa Driver Wizard Win 8.1

Post autor: marek323 »

14.0.1, sama VISA działa bez problemu, przynajmniej w przypadku komunikacji po RSie. Spróbuje coś pokombinować, najwyżej tymczasowo dopóki nie uda mi się tego ogarnąć do łask wróci komputer z siódemką :)

Edit:
Sytuacja opanowana. Po przeinstalowaniu LV i NI-VISA wszystko zadziałało jak powinno (prawie wszystko, instalacja sterowników z poziomu wizarda kończy się błędem ale mimo to wszystko działa).
ODPOWIEDZ