Ni9219 pomiar rezystancji

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Ni9219 pomiar rezystancji

Post autor: tomus »

Witam!
Może lamerskie pytanie, jak należy zadać pomiar rezystancji 2Wire w tej karcie?? Podłączenie to piny 3 i 5 ale jak podam odpowiedni kanał w .vi to LabVIEW odczytuje go jakby mierzył napięcie i moge ustawić tylko zakres pomiaru napięcia a nie rezystancji (1kOhma lub 10kOhma). Co robie źle??
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Ni9219 pomiar rezystancji

Post autor: PiDi »

Help -> Find Examples..., przejdź do zakładki Search, wklep "Resistance", powinieneś znaleźć "Resistance - Continuous Input.vi".
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Ni9219 pomiar rezystancji

Post autor: Jamal79 »

Najpierw w MAXie musiesz "skonfigurowac" karte. Tam okreslasz jaki typ pomiaru oraz na ktorych pinach, tworzysz "Taska". W LV wrzucasz Expres viaja i wybierasz taska. No i zrobione. Wystarczy przeliczyc opor na temperature czy tam na co chcesz...


PS. To jest najprostrze rozwiazanie, mozesz wszystko zrobic spod VI'aja ale jest sporo wiecej programowania...
PS2. Spod VIaja nie mozesz jednoczesnie wywyolywac kilku taskow jednoczesnie. TZN jak podepniesz dwa "urzadzenie" to musisz zrobic taska z nimi dwoma, inaczej bedzie wywalal blad. LV musisz zesplitowac sygnaly i tyle...
tomus
Posty: 21
Rejestracja: 15 mar 2015 12:51
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Ni9219 pomiar rezystancji

Post autor: tomus »

ja rozwiązałem sprawę troszkę inaczej: w projekcie wybrałem dla tej karty odpowiednie opcje jak i zakresy pomiarowe, wystarczyło kliknąć prawym klawiszem myszki :ymblushing:
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Ni9219 pomiar rezystancji

Post autor: PiDi »

I tak oto z wątku "jak to zrobić" stał się wątek "jak to zrobić na 1000 różnych sposobów" :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ