ISM-7400 i karta pomiarowa na USB

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
mwojcie3
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2015 07:05
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

ISM-7400 i karta pomiarowa na USB

Post autor: mwojcie3 »

Witam.
Mam pytanie, czy można podłączyć silnik krokowy z zintegrowanym driverem ISM-7400 bezpośrednio do karty pomiarowej.

Podłączyłem zasilanie 24V z zasilacza laboratoryjnego i próbowałem sterować z panelowych testowa z MAXA i wszystko śmigało.
EN-, DIR- i STEP- podpięte do DGND i zwarte z masą zasilacza. EN+, DIR+ i STEP+ do wyjść cyfrowych karty pomiarowej. Wszystko działało.
Później zacząłem z labview generować sygnał prostokątny na STEP+ aby móc obracać wrzecionem w jednym kierunku. Aby sprawdzić przebieg na wyjściu podpiąłem sondę oscyloskopu między STEP+ i DGND i na zasilaczu się załączyło ograniczenie prądowe, a i zaśmierdziało paloną elektroniką z zasilacza a dioda sygnalizująca stan zintegrowanego sterownika zapala się po włączeniu zasilania na chwilę na czerwono i gaśnie na stałe i nie da się uruchomić silnika.
Otworzyłem driver i pomierzyłem napięcia na punktach testowych i są ok. Gołym okiem nie widać żeby jakiś element był uszkodzony.

Czy problem mógł wyniknąć z tego że źle podpiąłem silnik do karty pomiarowej? I co mogło się stać?
ODPOWIEDZ