Pętla z triggerem na RFSA

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Przemysł
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2014 18:31
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Pętla z triggerem na RFSA

Post autor: Przemysł »

Uszanowanie!

Używam triggera RFSA (niRFSA Configure IQ Power Edge Ref Trigger) w nieco nietypowy sposób. Nietypowy na tyle, że nie ma żadnych przykładów takowego wykorzystania.

Moja aplikacja dokonuje akwizycji danych IQ z RFSA. Pomiar wykonywany jest w następujący sposób:

1. Czekaj na trigger.
2. Trigger nastąpił, wczytaj 3000 sampli z bufora RFSA (FetchIQ.vi)
3. Wróć do kroku 1.

Wszystko działa, ale mam pewne wątpliwości. Otóż, aby trigger został wywołany ponownie, muszę zastopować sesję pomiarową przy pomocy vi'a Abort. W przeciwnym wypadku w kolejnej iteracji pętli, VI FetchIQ nie zwraca żadnych danych. Więc algorytm wygląda de facto tak:

1. niRFSA Configure Trigger
2. niRFSA Initiate
3. niRFSA Fetch IQ
4. niRFSA Abort
5. wróć do kroku 2.

Wydaje mi się to trochę bez sensu. Przerywając sesję narażam się na to, że zanim ją znów zainicjalizuję, utracę jakąś część sygnału.

W jaki sposób powinno się wykonywać takie pomiary?

Pozdrawiam
Załączniki
triggerLoop.png
triggerLoop.png (2.59 KiB) Przejrzano 5621 razy
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Pętla z triggerem na RFSA

Post autor: PiDi »

Spróbuję napocząć temat*: jesteś pewien, że powinieneś użyć Reference Trigger? Nie powinieneś używać Advance Trigger?


*Disclaimer: Nie miałem żadnej styczności z RFSA, więc będę tylko próbował strzelać zdrowym rozsądkiem ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Pętla z triggerem na RFSA

Post autor: TMa »

Reference Trigger po zebraniu danych ustawia RFSA w stan Done. Co opisuje help słowami
The Reference Trigger transitions a device from the Wait for Reference Trigger sampling state into the Post Reference Trigger sampling state. This trigger establishes the reference point that separates pretrigger and posttrigger samples. In the Post Reference Trigger sampling state, a counter begins counting Sample Clock cycles. When the configured number of samples is acquired, the device transitions into a Done state.
Co oznacz, że nie da się ponownie uzbroić analizator do czekania na ten typ triggera. Potrzebne jest ponowne zainicjowanie RFSA. Dokładnie to widać na diagramie blokowym RFSA.
Rozwiązeniem jest użycie Advance Trigger.
ODPOWIEDZ