karta GPIB

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
kupczak
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00
Kontakt:

karta GPIB

Post autor: kupczak »

Czy moge kogos prosic o opisanie procesu instalacji
karty GPIB Hewlett Packard (ISA) w srodowisku LabView?
tomala
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2004 00:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: tomala »

Nie jestem pewien bo sam nie instalowalem takiej karty (byla juz zainstalowana) ale wydaje mi sie ze nie ma roznicy pomiedzy karta GPIB a innymi kartami instalowanymi w komputerze z Windowsem XP.
Ja dzialalem na LabVIEW Express czyli w miare najnowasza wersja i program sam sobie wykrywal i karte i urzadzenie podlaczone do karty.

Pozdrawiam
TJ
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Magistrala GPIB

Post autor: bogdani »

Witam na forum nowego użytkownika
Wydaje mi się, iż tomala ma rację. Cała procedura instalacji odnosi się tylko do zainstalowania karty w systemie, tzn. zamontowania karty w komputerze oraz zainstalowania sterowników do niej. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie karta powinna być widoczna w spisie zainstalowanych urządzeń. Ja właśnie korzystałem kiedyś z takich kart (produkcji NI) i nie było problemów, gdy tylko były zainstalowane sterowniki do nich.
W LabVIEW wystarczy się odwołać do urządzeń podpiętych do GPIB. W dziale z plikami Identify all GPIB devices oraz Skanowanie magistrali GPIB. Te programy sprawdzają jakie urządzenia są podłączone do magistrali GPIB. Można przy okazji zobaczyć metody komunikacji poprzez GPIB z urządzeniami podpiętymi do tej magistrali.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Defiant
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: karta GPIB

Post autor: Defiant »

Zasadniczo proces powinien odbywać się automatycznie. Najlepiej ściągnąć najnowszy sterownik do danej karty np. z http://we.home.agilent.com/cgi-bin/bvpu ... pibcards_6
Nowe sterowniki same podpowiadają jakie powinny być ustawienia zworek :D w przypadku kart innych jak PnP.
UWAGA: korzystając z karty Agilenta/HP możesz się spodziewać że nie będzie widziana z poziomu MAX'a/LabView :( tzn. trzeba ją adresować bezpośredno "z palucha" :? . W systemie może być zainstalowany tylko jeden sterownik VISA danego producenta karty, a co za tym idzie w VISA można obsługiwać tylko karty jednego producenta.

Pozdrówka
Defiant
GG: 222363
kupczak
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00
Kontakt:

dziekuję

Post autor: kupczak »

dziekuję za wskazówki - działa poprawnie
ODPOWIEDZ