Komunikacja z licznikiem PAFAL za pomocą RS-232

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
juniorsky
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2014 20:01
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Komunikacja z licznikiem PAFAL za pomocą RS-232

Post autor: juniorsky »

Witam wszystkich forumowiczów.
Projekt mój związany jest z licznikiem energi elektrycznej (jednofazowy) z którym muszę się połączyć w trybie rejestrowym. Potrzebuję tego by uzyskać po wysłaniu do niego odpowiedniej komendy odpowiedzi z oczekiwaną wartością. Problem mój polega na tym iż licznik musi przejść zminę prędkości z 300 na 9600 i nie można tego ominąć. Po wielu próbach nie udało mi się tego przeprowadzić w pewnym momencie programu. dodam iż komunikacja zachodzi za pomocą złącza RS232/USB. końcowa część nie jest jescze ukończona więc prosze się nią nie przejmować, ważnym jest sama komunikacja i utrzymanie samej łączności z licznikiem.
Co za tym idzie proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu i o cenne uwagi, które pozwolą mi na połączenie sie z nim w tryb rejestrowy.
Załączniki
projekt cz1.PNG
projekt cz2.PNG
projekt cz3.PNG
projekt cz4.PNG
projekt cz4.PNG (23.07 KiB) Przejrzano 7825 razy
Jamal79
Posty: 289
Rejestracja: 01 maja 2012 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Farum

Komunikacja z licznikiem PAFAL za pomocą RS-232

Post autor: Jamal79 »

Taka mala uwaga. W kazdej sekwencji otwierasz i zamykasz port.
Jakiego rodzaju blad ci sie pojawia??
juniorsky
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2014 20:01
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Komunikacja z licznikiem PAFAL za pomocą RS-232

Post autor: juniorsky »

zaczynająć od błędu związanego z timeaut o kodzie 1073807339 do tęgo często mam problem z odbiorem danchy i wtedy pojawia się błąd związany z parity czyli z parzystością. A jeśli nawet nie ma błędów licznik nie wysyłą mi żadnych potwierdzeń na temat zmiany prędkości.
Awatar użytkownika
J.Sz
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2014 11:31
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: Gliwice

Komunikacja z licznikiem PAFAL za pomocą RS-232

Post autor: J.Sz »

Wstaw sobie delay przed "Bytes at port", lub przed bloczkiem Read i poeksperymentuj z czasem powinno pomóc. :)
Ja tu tylko wklejam linki ale i tak możesz kliknąć pochwal ;)
TMa
Posty: 203
Rejestracja: 07 sty 2010 12:56
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Komunikacja z licznikiem PAFAL za pomocą RS-232

Post autor: TMa »

Proponuje wcześniejsze przetestowanie komend i operacji na gotowej aplikacji bazującej na NI-VISA. Jest to VISA Interactive Control i standardowo instalowane z driverem pod "C:\Program Files (x86)\IVI Foundation\VISA\WinNT\NIvisa\NIvisaic.exe".
ODPOWIEDZ