Karta PCI-6036E oraz dwa terminale CB-68LPR

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
pablo1989
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2013 09:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Karta PCI-6036E oraz dwa terminale CB-68LPR

Post autor: pablo1989 »

Witam,
posiadam komputer PC z zainstalowanym systemem Labview RealTime 11. Komputer posiada kartę pomiarową NI PCI 6036E (http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/pl/nid/11913) i jest podłączony do terminalu CB-68LPR (http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/pl/nid/1186), który mierzy sygnały z jednego stanowiska pomiarowego. W laboratorium znajduje się jeszcze jedno stanowisko pomiarowe, którym chciałbym sterować i mierzyć z niego sygnały, ale nie mam wolnych kanałów na karcie pomiarowej, aby móc obsłużyć oba jednocześnie. Zastanawiam się czy mógłbym to robić w taki sposób, że dokupiłbym drugi terminal, do którego podłączył drugie stanowisko i raz mierzył/sterował pierwszym, a później przełączył kabel do drugiego termianalu i mierzył/sterował drugim stanowiskiem. Czyli wyglądałoby to tak:

-podłączam pierwszy terminal, wgrywam program do 1-szego stanowiska i nim steruje
-wyłączam komputer, podłączam drugi terminal,
-wgrywam program do drugiego stanowiska i steruje nim.

Czy nie będzie żadnych problemów komunikacyjnych bądź innych przeszkód aby ten układ działał? Wydaje mi się, że nie, ale chciałbym się upewnić. Dysponuje niewielkim budżetem i taki pomysł przyszedł mi do głowy (kupno drugiego komputera i karty pomiarowej nie wchodzi w grę, a oba stanowiska muszą działać.).

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź, pozdrawiam Paweł.
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Karta PCI-6036E oraz dwa terminale CB-68LPR

Post autor: Nowszy »

Jeśli nie musisz mierzyć obu stanowisk jednocześnie to nie ma problemu, pod warunkiem że nie będziesz przepinał kabli zbyt często (złącza kabla nie zostały zaprojektowane z myślą o częstym przełączaniu).
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
pablo1989
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2013 09:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Karta PCI-6036E oraz dwa terminale CB-68LPR

Post autor: pablo1989 »

Witam,
dziękuję, tak też myślałem, jednak chciałem się upewnić. Wiadomo, że nie zostały zaprojektowane do zbyt częstego przełączania, trzeba będzie uważać przy przełączaniu, jednak biorąc pod uwagę budżet i warunki (oba stanowiska powinny być sterowane z jednego komputera) to jedyne (?) sensowne wyjście.

A z doświadczenie wiesz może jak są wytrzymałe te złącza?
ODPOWIEDZ