Sterownik USB

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
malcin
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013 14:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Sterownik USB

Post autor: malcin »

Witam. To mój pierwszy wątek na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem ze sterownikiem kontrolera ciśnienia firmy GDS Instruments. Sterownik (dll) oparty jest na kontrolce ActivX, dlatego też w LV użyłem invoke node która odwołuje się do odpowiedniej metody (select device). Metoda ta otwiera okienko sterownika w którym mogę wybrać z listy odpowiednie urządzenie (zał. 1), niestety równocześnie z otwarciem okienka wyboru urządzenia invoke node wysyła dalej puste dane nie informujące jakie urządzenie zostało wybrane (zał.2). Jestem nowym użytkownikiem LV i nie mogę sobie z tym problemem poradzić. Z góry dziękuje za pomoc.
Załączniki
zal.2
zal.2
zal1
zal1
zal1.jpg (22.43 KiB) Przejrzano 8730 razy
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Sterownik USB

Post autor: Mikrobi »

Jaki interfejs obsługuje to urządzenie? RS232?
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
malcin
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013 14:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Sterownik USB

Post autor: malcin »

Ciężko odpowiedzieć na w/w pytanie, ale znalazłem na stronie producenta trochę informacji na temat sterowania: http://www.gdsinstrumentspp.com/SUPPORT ... rivers.pdf
Awatar użytkownika
cyjan1
Posty: 63
Rejestracja: 08 paź 2012 11:55
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sterownik USB

Post autor: cyjan1 »

Witam,
wg dokumentacji którą linkowałeś, cała komunikacja z urządzeniem zamknięta jest w dll. Myślę, że można spróbować wzorować na przykładzie opartym na VBA pod Excela.
Najpierw tworzony ma być obiekt:

Kod: Zaznacz cały

Private Controller As Object
Set Controller = CreateObject("GDS_StdDpcv2.CEntryPoint")
Kliknij prawym przyciskiem myszy na kontrolce GDS_STDDPCv2._GDSControllerVB i wybierz Select ActiveX Class->Browse... Dla biblioteki GDS_StdDpcv2 powinna być dostępna klasa CEntryPoint. Dla tej klasy spróbuj wykonać funkcję DISPLAY (albo SelectDevice):

Kod: Zaznacz cały

Dim GDSenum%
Dim GDSetext$
Controller.DISPLAY GDSenum, GDSetext, 1
Jeśli masz kłopoty z samym LabVIEW, spróbuj, wzorując się na dokumentacji, zrobić to samo w VBA, albo w innym bliższym Ci języku. Jak w ten sposób się powiedzie, może łatwiej będzie odpalić komunikację pod LabVIEW.
Pozdrawiam
Zenek
malcin
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013 14:45
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Sterownik USB

Post autor: malcin »

Dzięki za odpowiedź. Napisałem na podstawie dokumentacji skrypt w VBA który działa, po wykonaniu funkcji DISPLAY wyświetla się okienko (zał.1). Mogę w nim wybrać odpowiednie urządzenie (zał.1 z pierwszego postu). Wykonanie funkcji DISPLAY w LV powoduje powstanie błędu (zał.2, 2a), niestety błąd nie jest opisany w dokumentacji LV.
Załączniki
zał.1
zał.1
5a.jpg (21.14 KiB) Przejrzano 8675 razy
zał. 2
zał. 2
Zał.2a
Zał.2a
ODPOWIEDZ