CRIO nie wykrywa modułów

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
XQzMe
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2012 16:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

CRIO nie wykrywa modułów

Post autor: XQzMe »

Witam,
jak zwykle moje problemy dotyczą sprzętu... a mianowicie mam dostęp do cRIO-9073, NI9263 i NI9205. Chciałem zacząć zabawę z nimi i odpaliłem sobie tutorial CompactRIO Hands-On Tutorial- Basics I zacząłem od samego początku i dodałem moje cRIO do projektu i chciałem kliknąć aby dodać też moduły tzn klikam na nazwe mojego cRIO->New->Targets and Devices otwiera się okno i na liście folder CompactRIO Chassis klikam + ale nie wykrywa mi żadnego modułu (w sumie to nic nie pokazuje).
Proszę o pomoc.
PS sprzęt jest włączony do prądu i podłączony z komputerem za pomocą kabelka ethernetowego (czy trzeba użyć tu scrossowanego kabla??)

Pozdrawiam
XQzMe
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

CRIO nie wykrywa modułów

Post autor: Mikrobi »

Sprawdź w MAXie (Measurement and Automation eXplorer) czy sprzet jest widzialny przez oprogramowanie NI.
Powinien pojawić się w Remote Systems: to pierwsze od czego należy zacząć.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
XQzMe
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2012 16:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: CRIO nie wykrywa modułów

Post autor: XQzMe »

a mógłbyś podrzucić jakąś instrukcję konfigurowania cRIO bo MAX wyrzuca mi że cRIO jest podłączone ale nie da się rozwinąć dalej aby zobaczyć moduły itd. Jak otwieram cRIO to wyrzuca mi adres IP, model ale w system state pokazuje "Inconsistent IP Settings" nie wiem niestety jak to zmienić.
Gdyby ktoś mógł pomóc i wyjaśnić jak zacząć wszystko od nowa z prawdopodobnym resetem pamięci i wgrywaniem wszystkiego od nowa.
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: CRIO nie wykrywa modułów

Post autor: TuChoLa »

Jak łączysz cRIO bezpośrednio z komputerem to kabel powinien być scrossowany. Przy okazji jeśli po uzyskaniu połączenia będziesz miał komunikat o niezgodności wersji oprogramowania na PC i cRIO to trzeba dokonać aktualizacji oprogramowania, w skrócie robi się to tak:

- otwieramy Measurement and Automation Explorer (MAX)
- rozwijamy listę `Remote Systems` oraz listę pod naszym urządzeniem NI-cRIO
- klikamy prawym przyciskiem myszy na `Software` i wybierz opcję `Add/Remove Software`
- następnie rozwiń listę dotyczącą LabVIEW Real-Time zainstalowanego na komputerze i wybierz najnowszy sterownik
- po naciśnięciu `Next >>` nastąpi synchronizacja sterownika.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: CRIO nie wykrywa modułów

Post autor: PiDi »

XQzMe pisze:a mógłbyś podrzucić jakąś instrukcję konfigurowania cRIO bo MAX wyrzuca mi że cRIO jest podłączone ale nie da się rozwinąć dalej aby zobaczyć moduły itd. Jak otwieram cRIO to wyrzuca mi adres IP, model ale w system state pokazuje "Inconsistent IP Settings" nie wiem niestety jak to zmienić.
Gdyby ktoś mógł pomóc i wyjaśnić jak zacząć wszystko od nowa z prawdopodobnym resetem pamięci i wgrywaniem wszystkiego od nowa.
Masz źle skonfigurowaną sieć. Musisz mieć kompa i RIO w jednej podsieci. Jeśli łączysz się kablem bezpośrednio z RIO, to najłatwiej ustawić IP kompa statyczne (np. 192.168.0.1, maska 255.255.255.0), a potem w MAX-ie ustawić RIO w tej samej podsieci (np. 192.168.0.2, maska ta sama) - po kliknięciu na RIO w MAX-ie wybierz na dole zakładkę Network Settings i tam ustaw co trzeba.
Jeśli nie da się zmienić ustawień sieciowych RIO, możesz zrobić mu reset tych ustawień - wyłącz RIO, włącz przełącznik "IP RESET" na obudowie, włącz RIO. W tym momencie powinno mieć adres 0.0.0.0 i być możliwe do konfiguracji. Nie zapomnij wyłączyć "IP RESET" przed ponownym uruchomieniem RIO.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ