CompactRIO+Zigbee

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
XQzMe
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2012 16:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

CompactRIO+Zigbee

Post autor: XQzMe »

Witam
jestem nowy na forum i w sumie będzie to mój pierwszy post. Mam niewielką wiedzę odnośnie programowania w LabVIEW ale chciałem zacząć i kontynuować, bo czytałem że jak raz się zacznie to robi się z tego nałóg :D
Zaczynam tworzyć swoją pracę inżynierską opartą na compactRIO i przesyłaniu danych z mierników poprzez Zigbee. Znalazłem już sprzęt potrzebny do tej pracy jednak mierniki mają być wykonane w oparciu o moduły Zigbee, których nie wyprodukował National Instruments i tu nasuwa się pytanie czy moduł NI 9795 połączy się z modułem XBEE PRO czy to mogą być tylko moduły NI??
Pozdrawiam
XQzMe
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

CompactRIO+Zigbee

Post autor: Nowszy »

Witaj

Niestety, 9795 nie obsługuje komunikacji z innymi urządzeniami ZigBee. Jest specjalny moduł z firmy SEA który umożliwia taką komunikację:
http://www.sea-gmbh.com/en/products/com ... gy/zigbee/
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
XQzMe
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2012 16:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: CompactRIO+Zigbee

Post autor: XQzMe »

Dzięki za podpowiedź ;) a nie wiesz może jak to jest ze stosem? bo do modułów XBEE PRO jest dołączany lub można ściągnąć go ze strony producenta a jak jest z tym modułem sea?
XQzMe
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2012 16:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

CompactRIO+Zigbee

Post autor: XQzMe »

Miałbym jeszcze jedną małą prośbę do Ciebie Nowszy. Szukałem ceny tego modułu w sieci ale znalazłem tylko ceny anten, a modułu nie ma w sklepie SEA. Gdybyś miał informacje ile on mniej więcej kosztuje to byłbym wdzięczny ;)
Pozdrawiam
XQzMe

WOW widze, że dostałem możliwość edycji postów:) jak miło
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

CompactRIO+Zigbee

Post autor: Nowszy »

Niestety nie wiem ile to u nich kosztuje - napisz do nich maila, powinni odpisać.

Nie znam też szczegółów implementacji stosu ZigBee - nie pracowałem nigdy z tym modułem, wiem tylko że istnieje
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
ODPOWIEDZ