USB 6008 fotodioda - problem

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
dzojstik22
Posty: 103
Rejestracja: 17 gru 2011 21:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

USB 6008 fotodioda - problem

Post autor: dzojstik22 »

Witam Kolegów z forum:] Jak zwykle piszę bo mam problem- tym razem z urządzeniem USB-6008. Postanowiłem zbudować mały program wyświetlający informację czy urządzenie USB6008 znajduje się w ciemności czy pada na nie światło. Do urządzenia podłączyłem fotodiodę zbudowałem diagram i wszystko ładnie zadziałało. Jak zgaszę światło to program pokazuje informację że jest zgaszone jak zapalę to że jest zapalone. I wydawało mi się, że wszystko pięknie działa do momentu kiedy nie odszedłem na chwilkę od komputera. Okazało się, że program po pewnym czasie wyświetla błąd. Zresetowałem urządzenie i znowu wszystko zadziałało ale po pewnym czasie znowu pojawił się błąd. Zmierzyłem czas działania programu i zauważyłem, że program działa dokładnie 1 minutę i 25 sekund. Jak przyjrzałem się błędowi to zauważyłem, że urządzenie ma problem z pamięcią. Tak jakby ta pamięć się zapełniała. Da się to jakoś przebudować aby taki program np. mógł działać 24 godziny?
Załączniki
wyświetlany błąd
wyświetlany błąd
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

USB 6008 fotodioda - problem

Post autor: Nowszy »

Witaj

Wygląda na to, że zbyt wolno odczytujesz dane z karty. Pokaż jak masz ustawionego DAQ Assistanta to pomożemy. Możesz też spróbować sam to rozwiązać, proponuję w ten sposób:
- sprawdź jak szybko 'kręci' się twoja pętla w LV i ile próbek odbierasz w każdej iteracji
- porównaj tą wartość z zadaną częstotliwością próbkowania

Powinno ci wyjść, że w każdej sekundzie pobierasz mniej próbek z karty niż próbkujesz na wejściu. Nadmiar gromadzony jest w pamięci karty, która jest oczywiście ograniczona.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
dzojstik22
Posty: 103
Rejestracja: 17 gru 2011 21:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: USB 6008 fotodioda - problem

Post autor: dzojstik22 »

Nowszy wychodzi na to że masz rację. Powiedz mi w jaki sposób można sprawdzić rzeczy o których wspomniałeś. Tak w ogóle to możesz rozwinąć temat bo podobne problemy mam z urządzeniem arduino przy sterowaniu silnikiem typu serwo. Ale to już chyba rozpocznę nowy wątek.
Załączniki
fotodioda usb6008.jpg
ODPOWIEDZ